Vitalij Kličko obhájil titul WBC, Nemec Charr vydržal štyri kolá

Vitalij Kličko
Vitalij Kličko

MOSKVA - Vitalij Kličko (41) v Moskve obhájil titul ťažkej hmotnostnej kategórie organizácie WBC. Nemeckého vyzývateľa Manuela Charra (27) zdolal technickým knokautom po štyroch kolách, kedy ringový rozhodca po komunikácii s lekárom ukončili súboj pre veľké krvácanie z hlavy.

Prvé kolo prinieslo tradičný "oťukávací" box, ale väčšia aktivita bola na strane ukrajinského šampióna. Charr pred ním iba ustupoval a nedarilo sa mu zasiahnuť súpera. Najaktívnejší bol až po gongu, za čo sa však hneď ospravedlnil.

V druhom pokračovaní dokonca vyzýval Klička k úderom, čo Vitalij s radosťou využil. Pár úderov však uštedril aj Nemec, ale väčšinou sa bránil s rukavicami na tvári. A tesne pred druhým gongom prišlo prvé počítanie, keď Charr skončil na podlahe.

Až v treťom kole sa o aktívnejší box snažil aj vyzývateľ, ale Kličko si ho držal na dištanc.

Vo štvrtej trojminútovke už bol nemecký boxer poriadne zakrvavený rozhodca súboj aj napriek veľkému nesúhlasu a protestom Charra ukončil.

Napokon si však po ošetrení podal s Kličkom ruky a dokonca si spoločne v ringu zažartovali.

Pre už legendárneho Vitalija Klička to bol možno posledný zápas, keďže kandiduje do parlamentných volieb na Ukrajine a v prípade úspechu plánuje s boxom skončiť. Premožiteľa nenašiel od roku 2003 a získal už 45. triumf v 47. zápase. Jeho mladší brat Vladimir vlastní majstrovské opasky vo verziách IBF, IBO, WBA a WBO.

Charr utrpel vôbec prvú prehru v profesionálnom ringu, doteraz vyhral 21 duelov (z toho 11 k.o.)

"Žiaľ, zápas nemohol pokračovať z dôvodu Manuelovho zranenia. Je to však odvážny chlapec s veľkým srdcom. Som trocha sklamaný. Chcel som vyhrať riadnym knokautom a nie technickým. Ja i Charr sme boli pripravení ďalej pokračovať v zápase, ale lekár a rozhodca vyhlásili, že je koniec. Oni sú za to zodpovední a my s tým už nemôžeme nič urobiť," povedal Kličko.

"V prvých dvoch kolách sa Charr zameral predovšetkým na obranu a bolo to pre mňa trochu ťažšie. Mám radšej, keď sa súper snaží bojovať. V treťom a štvrtom kole začal trocha útočiť, čím otvoril aj pre mňa priestor na presnejšie zásahy. Charr je skutočný bojovník. Bol pripravený vzdorovať až do konca. Myslím si, že táto prehra ho nezastaví a v budúcnosti dostane šancu mať skvelú boxerskú kariéru," doplnil Vitalij.

"Chcel som zaútočiť v druhej polovici zápasu, taký bol môj plán," skonštatoval Charr.


Zdroj:
športky, ts, TASR, SITA, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA