Španieli s tesnou výhrou, Anglicko zachraňovalo remízu

Xavier Hernandez a Torrnike OkriashviliXavier Hernandez a Torrnike Okriashvili Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Európska kvalifikácia na futbalové MS 2014 v Brazílii mala na programe ďalších 24 zápasov vo všetkých skupinách.

Úradujúci majstri sveta i Európy Španieli sa pri svojom vstupe do bojov v I-skupine dlho trápili na pôde Gruzínska, tri body pre favorita zariadil až gól Soldada v 86. minúte. Francúzi si v rovnakej skupine poradili s Bieloruskom po zlepšenom výkone v druhom polčase 3:1.

Angličania zachraňovali v H-skupine doma aspoň bod s Ukrajinou až gólom Lamparda z pokutového kopu v 87. minúte, navyše prišli aj o vylúčeného Gerrarda.

V šlágri C-skupiny Nemci vydreli vo Viedni výhru 2:1.

Holanďania majú po utorku v D-skupine na konte šesť bodov, keď si jasne poradili v Budapešti s Maďarskom 4:1.

Ruskí reprezentanti po domácom víťazstve nad Severným Írskom potvrdili v F-skupine úspešný kvalifikačný vstup jasným triumfom 4:0 v Izraeli, pod ktorý sa dvoma gólmi podpísal Keržakov.  O prekvapenie sa v tejto skupine postaralo Luxembursko remízou v Severnom Írsku 1:1.

V A-skupine Škóti doma iba remizovali s Macedónskom, Belgičania sa rozišli s Chorvátskom zmierlivo 1:1 a Srbsko rozdrvilo Wales 6:1.

Island nedokázal v E-skupine nadviazať na domáce tri body s Nórskom a z Cypru odchádza s prázdnymi rukami, Slovinci stále čakajú na prvý bod, keď v Nórsku prehrali 1:2 po góle z penalty vo štvrtej minúte nadstaveného času.

V B-skupine Bulhari v "divokom" stretnutí s tromi červenými kartami zdolali Arménsko 1:0 a po cennom bode s Talianmi rozbehli sľubne boj o Brazíliu.

A-skupina:
Srbsko - Wales 6:1 (3:1)
Góly: 16. Kolarov, 24. Z. Tošič, 39. Djuričič, 55. Tadič, 80. Ivanovič, 90. Sulejmani - 31. Bale, rozhodoval: Duarte Gomes (Portug.)

Belgicko - Chorvátsko 1:1 (1:1)
Góly: 45.+ Gillet - 6. Perišič, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Škótsko- Macedónsko 1:1 (1:1)
Góly: 43. K. Miller - 11. Noveski, rozhodoval: Karasev (Rus.)

Bulharsko - Arménsko 1:0 (1:0)
Gól: 44. Manolev, ČK: 74. Djakov - 73. Pizzelli, 77. Ghazarjan, rozhodoval: Studer (Švaj.)

Taliansko - Malta 2:0 (1:0)
Góly: 5. Destro, 90.+ Peluso, rozhodoval: Munukka (Fín.)

Švédsko - Kazachstan 2:0 (1:0)
Góly: 37. Elm, 90.+ Berg, rozhodoval: Bojko (Ukr.)

Rakúsko - Nemecko 1:2 (0:1)
Góly: 57. Junuzovič - 44. Reus, 52. Özil (z pok. kopu), rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Rumunsko - Andorra 4:0 (2:0)
Góly: 29. Torje, 44. Lazar, 90.+ Gaman, 90.+ Maxim, rozhodoval: Radovanovič (Č. Hora)

Turecko - Estónsko 3:0 (1:0)
Góly: 44. Emre Belözoglu, 60. Bulut, 75. Inan, ČK: 19. Jaager (Estónsko), rozhodoval: Borski (Poľ.)

Maďarsko - Holandsko 1:4 (1:2)
Góly: 7. Dzsudzsák (z pok. kopu) - 3. a 53. Lens, 19. Indi, 74. Huntelaar, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Cyprus - Island 1:0 (0:0)
Gól: 57. Makridis, ČK: 87. Ottesen (Island), rozhodoval: Delferiere (Belg.)

Nórsko - Slovinsko 2:1 (1:1)
Góly: 26. Henriksen, 90.+ J. A. Riise (z pok. kopu) - 16. Suler, rozhodoval: Aydinus (Tur.)

Švajčiarsko - Albánsko 2:0 (1:0)
Góly: 23. Shaqiri, 68. Inler (z pok. kopu), rozhodoval: Hategan (Rum.)

Izrael - Rusko 0:4 (0:2)
Góly: 7. a 64. Keržakov, 18. Kokorin, 77. Fajzulin, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Severné Írsko - Luxembursko 1:1 (1:0)
Góly: 14. Shiels - 86. Da Mota, rozhodoval: Glodjovič (Srb.)

Portugalsko - Azerbajdžan 3:0 (0:0)
Góly: 64. Varela, 85. Postiga, 88. B. Alves, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

San Maríno - Čierna Hora 0:6 (0:2)
Góly: 25. a 52. Beqiraj, 78. a 82. Delibašič, 24. Djordjevič, 69. Zverotič, rozhodoval: Doyle (Ír.)

Poľsko - Moldavsko 2:0 (1:0)
Góly: 33. Blaszczykowski (z pok. kopu), 81. Wawrzyniak, rozhodoval: Spathas (Gréc.)

Anglicko - Ukrajina 1:1 (0:1)
Góly: 87. Lampard - 39. Konopľanka, ČK: 89. Gerrard (Anglicko), rozhodoval: Cakir (Tur.)

Gruzínsko - Španielsko 0:1 (0:0)
Gól: 86. Soldado, rozhodoval: Moen (Nór.)

Francúzsko - Bielorusko 3:1 (0:0)
Góly: 50. Capoue, 68. Jallet, 80. Ribéry - 72. Putsila, rozhodoval: Göcek (Tur.)