Mourinho: Dajte Ronaldovi pokoj, nechajte ho hrať futbal

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

MADRID - Tréner Realu Madrid Jose Mourinho (49) sa snaží odľahčiť vyjadrenia útočníka Cristiana Ronalda o tom, že je v španielskom veľkoklube nešťastný a zdôraznil, že by sa všetci mali zamerať najmä na jeho výkony na ihrisku.

"Ak je smutný a hrá tak ako hrá, je to skvelé. Môže v tom pokračovať," vyhlásil kouč na tlačovej konferencii. "Ja som tréner, mám zodpovednosť za výsledky a najmä na to musím upriamiť svoju pozornosť."

Portugalský reprezentant vyjadril svoju nespokojnosť po tom, ako sa ho novinári opýtali, prečo neoslavoval svoje dva góly do siete Granady (3:0). Ronaldo dôvody nekonkretizoval, ale odmietol tvrdenia, že sú za tým peniaze.

"Ronaldo hrá na svojej najvyššej úrovni," povedal kouč "bieleho baletu". "Niektoré dni sú lepšie, niektoré horšie. Samozrejme, nemôže skórovať vo všetkých zápasoch alebo byť kľúčovým mužom každého stretnutia. Je však tímový hráč a jeho disciplína je príkladná."

Mourinho zároveň vyzval médiá, aby túto tému príliš nerozoberali, ale zamerali sa na Ronaldove výkony na ihrisku. "Dajte Cristianovi to, čo potrebuje. Najmä pokoj a nechajte ho hrať futbal. To je to, čo mu ide najlepšie a čo má najradšej. Mali by sme hodnotiť jeho výkon na ihrisku a nič viac."

Cristiano Ronaldo prišiel do Realu Madrid v roku 2009 z Manchestru United za 80 miliónov libier. Kontrakt mu platí do roku 2015.

Ronaldo sa na tréningu pobavil po slovách Mourinha


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA