Nitran Soumah si od futbalu oddýchne: Obscénne gestá a útoky na súpera

Soumah Seydouba a jeho gesto smerom ku fanúšikom Trnavy
Soumah Seydouba a jeho gesto smerom ku fanúšikom Trnavy

NITRA - Futbalisti Spartaka Trnava sa dočkali prvej výhry v sezóne 2012/13 až na deviaty pokus. Prvým klubom, ktorí podľahol zverencom Pavla Hoftycha bola Nitra, keď v domácom prostredí podľahla 1:3. Za hlavné postavy zápasu by sa za normálnych okolností dali označiť strelci gólov, ale tých zatienili dve úplne iné postavy.

Ešte dlho sa zrejme bude hovoriť o výkone rozhodcu Mareka Mastiša (26), ale predovšetkým o extempore domáceho legionára Seydoubu Soumaha (21).

Už samotný fakt, že hlavný arbiter až trikrát vytiahol červenú kartu nasvedčuje, že to nebol obyčajný zápas. Či boli jeho rozhodnutia oprávnené alebo nie, to už musí vyriešiť príslušná rozhodcovská komisia a prípadne vyvodiť dôsledky voči začínajúcemu mladíkovi.

Oveľa viac však svojim výkonom a najmä správaním "zaujal" Soumah, ktorého rodiskom je Guinea. Šikovný futbalista, ktorý prišiel pod Zobor z Juhoafrickej republiky, sa tentokrát predviedol v tom najhoršom svetle. Namiesto toho, aby sa v celom zápase sústredil na hru a opakovane potvrdil, že patrí k najlepším hráčom Nitry, zvolil antifutbalovú "prezentáciu".

Odštartoval ju po vyrovnávajúcom góle spoluhráča Clebera. Namiesto osláv sa futbalisti Nitry rozhodli, že pôjdu provokovať fanúšikov hostí a ukazovať im rôzne gestá. To najobscénnejšie smerom k Trnavčanom predviedol práve Soumah, čo zachytili aj kamery prítomných novinárov.

Jeho frustrácia a zrejme aj mladícka nerozvážnosť sa naplno prejavila v 71. minúte, kedy bol ako tretí hráč Nitry vylúčený. Najprv v prerušenej hre stúpil na ležiaceho Čarnotu, následne sa päsťou zahnal po Miroslavovi Karhanovi a keď mu Mastiš ukázal červenú kartu, chcel si to ručne vybaviť aj s ním. Disciplinárna komisia SFZ bude mať opäť prácu a dá sa očakávať, že hráč tmavej pleti dostane po dôkladnom preskúmaní všetkých prehreškov exemplárny trest.

Zostrih zápasu

Záznam tlačovej konferencie


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, ts, youtube, huste.tv
Foto:
SITA

DISKUSIA