Bratia Bryanovci získali pre USA prvý bod proti Španielsku

Víťazné americké duo Bob a Mike BryanovciVíťazné americké duo Bob a Mike Bryanovci Zdroj: SITA

GIJON - Bratia Bob a Mike Bryanovci z USA zdolali v sobotňajšej štvorhre semifinále Davisovho pohára Marcela Granollersa a Marca Lopeza v štyroch setoch 6:3, 3:6, 7:5 a 7:5. Američania znížili stav duelu so Španielskom na 1:2 a udržali si šance na postup do finále.

Americké dvojičky jasne dominovali v prvom sete, v ktorom zdolali Granollersa s Lopezom 6:3. V druhom sa dostali do vedenia Španieli a nakoniec ho aj vyhrali rovnakým pomerom 6:3. Po vyrovnanom treťom a štvrtom sete vyšiel zo sobotňajšieho duelu víťazne americký pár. Domácim komplikovali hru zdravotné problémy Granollersa, ktorý počas stretnutia zápasil s bolesťami v ľavom lýtku.

O víťazovi rozhodnú nedeľňajšie dvojhry, v ktorých sa stretne David Ferrer s Johnom Isnerom a Nicolas Almagro nastúpi proti Samovi Querreymu.

V prípade, že by Španieli zvíťazili, prebojovali by sa do štvrtého finále za posledných päť rokov.

Španielsko - USA 2:1

Marcel Granollers, Marc Lopez - Bob Bryan, Mike Bryan 3:6, 6:3, 5:7, 5:7
David Ferrer - Sam Querrey 4:6, 6:2, 6:2, 6:4
Nicolas Almagro - John Isner 6:4, 4:6, 6:4, 3:6, 7:5