Rozbehnuté Zlaté Moravce si poradili aj so Slovanom

Andrej Hodek dáva gól do siete bratislavského SlovanaAndrej Hodek dáva gól do siete bratislavského Slovana Zdroj: TASR

ZLATÉ MORAVCE - Raketový vstup domácich do stretnutia určil obojstranne ofenzívny charakter zápasu. Prebiehala druhá minúta, Škvarka vyhral súboj s Gorositom, vysunul Hodeka, ktorý s prehľadom ponad Putnockého otvoril gólový účet stretnutia - 1:0.

Belasí sa snažili o rýchlu odpoveď, v dobrej pozícii sa ocitol Milinkovič, jeho prudkú strelu spoza 16-stky Kuciak vyrazil. Po štvrťhodine hry Milinkovič prihral Halenárovi, ten z uhla mieril vysoko nad. Na opačnej strane sa po Majerníkovom priťuknutí dostal k strele Bortel, z 18 m mieril tesne mimo. Skóre sa opäť menilo v 30. minúte, Hodek vysunul Orávika, ten spätnou prihrávkou našiel Kováča, ktorý z 18 metrov nekompromisne k ľavej žrdi upravil na 2:0. V 32. minúte sa agilný Škvarka dostal až pred Putnockého, ten jeho strelu v poslednej chvíli vyrazil.

Stretnutie malo dobré tempo aj v druhom dejstve. Hostí vrátil do stretnutia v 56. min Grendel, ktorý strelou z dobrých 25 metrov prekvapil Kuciaka - 2:1. Domáca odpoveď nenechala na seba dlho čakať. V 60. min sa Žilák zbavil Lukšíka a z piatich metrov nedal Putnockému šancu - 3:1. V 66. min skúšal šťastie z priameho kopu Milinkovič, avšak Kuciak bol už tentoraz pozorný. Peknú futbalovú akciu priniesla 79. minúta, keď Orávik narazil Chrenovi, s jeho strelou si Putnocký poradil. Z následnej kontry napriahol spoza 16-stky Halenár, jeho prudkej strele chýbali centimetre. V závere hostia hrýzli, ale pozorná defenzíva domácich ich do vážnejšej príležitosti nepustila. Naopak, v 87. min sa v dobrej pozícii ocitol Bortel, ktorý však namiesto strely volil prihrávku. Domáci potvrdili dobrú formu, po výhre 5:0 v Trnave uštedrili lídrovi druhú prehru v sezóne.

ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 3:1 (2:0)
Góly: 2. Hodek, 30. Kováč, 60. Žilák - 56. Grendel. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Grendel, Milinkovič (obaja Slovan), 3387 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, P. Majerník, Bortel, Chren - Obročník - Orávik, Škvarka (83. Janič), L. Kováč, Žilák (80. Bernáth) - Hodek (68. Candrák)

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Halenár, Kladrubský (75. Meszároš), Grendel, Hlohovský (64. Peltier) - Milinkovič, Šebo (58. Szarka)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Samozrejme, že Slovan je veľká motivácia. Videli sme zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Ďakujem našim fanúšikom, že si našli cestu na štadión a verím, že toto víťazstvo je pozvánkou na ďalšie stretnutia. Po Žiline a Trnave musím opäť hráčom pogratulovať k skvelému víťazstvu."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Dnes sme videli zaujímavý zápas, hrali sme proti mužstvu, ktoré má momentálne veľmi dobrú formu. Súperovi sme pomohli našimi dvoma individuálnymi chybami. Chceli sme vyhrať, naopak, prerušili sme úspešnú sériu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv