Neapol ešte nestratil ani bod, Hamšík medzi najlepšími

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

NEAPOL -Mareka Hamšíka (25) označili viaceré talianske médiá za jedného z najlepších hráčov nedeľňajšieho zápasu 3. kola medzi SSC Neapol a FC Parma (3:1). Reprezentant SR síce neskóroval, ale patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku. Už v 2. min skvele vysunul Gorana Pandeva, ktorého hosťujúci brankár fauloval a nariadenú penaltu premenil Edinson Cavani.

Potom ešte pred polčasovou prestávkou išiel slovenský záložník sám na bránku Parmy, ale loptu nezištne posunul na Pandeva, ktorý zvýšil na priebežných 2:0. "Partenopei" majú po troch kolách na konte deväť bodov a v tabuľke najvyššej talianskej súťaže im patrí tretia pozícia. Stopercentní sú zatiaľ aj Juventus Turín a Lazio Rím.

"Sme veľmi šťastní za skvelý štart do novej edície Serie A. Proti Parme sme okrem troch bodov potešili našich fanúšikov aj kvalitnou hrou, ukázali sme krásne akcie. A ako sa hralo mne? Veľmi dobre," uviedol pre svoju oficiálnu internetovú stránku Marek Hamšík.

• Zdroj: SITA, footyroom