Slováci sa postarali o výhru Leva, Ružičkov gól nestačil

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: levpraha.cz

MOSKVA - Hokejisti HC Lev Praha v Kontinentálnej hokejovej lige opäť vyhrali a výraznou mierou sa na tom podieľali slovenskí hráči. Útočník Juraj Mikúš v zápase na ľade Dinama Minsk pri triumfe 4:0 zaznamenal víťazný gól a pridal aj dve asistencie, Marcel Hossa mal bilanciu 1+1 a po jednom bode si pripísali aj Michal Sersen a Tomáš Surový.

Ďalšie čisté konto vychytal český gólman Tomáš Pöpperle. Lev vyhral piatykrát zo šiestich duelov a vedie tabuľku Západnej konferencie.

Avangard Omsk v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Záborským utrpel v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s Barsom Kazaň debakel 0:5.

O víťazovi duelu medzi Astanou a Nižnekamskom muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom sa strelecky presadil Čech Koukal.

Ufa potvrdila pozíciu favorita na pôde Jugry Chanty Mansijsk, aj keď o triumfe rozhodla až v tretej tretine.

Gól Štefana Ružičku nezabránil domácej prehre Spartaka Moskva so Sibirom Novosibirsk 3:5.

CSKA Moskva v bránke s Rastislavom Staňom prehral na ľade Viťazu Čechov 4:5 po nájazdovom rozstrele, hoci ešte v polovici zápasu viedol 4:1.

Avangard Omsk - AK Bars Kazaň 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Góly: 9. a 60. Morozov, 16. Obuchov, 41. Nikulin, 50. Kuljaš

Jugra Chanty-Mansijsk - Salavat Julajev Ufa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 33. Bocharov - 30. Kutějkin, 48. Chlystov, 55. Zubarev

Barys Astana - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 35. Starčenko, 43. Puškarjov - 28. Chochrijakov, 36. Poligalov, 62. Koukal

Spartak Moskva - Sibir Novosibirsk 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Góly: 3. Ankudinov, 52. RUŽIČKA, 55. Bušujev - 33. Enlund, 35. a 48. Kulda, 36. Lehtera, 60. Alexejev

Viťaz Čechov - CSKA Moskva 5:4 pp a sn (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Busygin, 33. a 48. Koroľuk (druhý z tr.str.), 38. Černov, rozh. nájazd premenil Hennessy - 7. Denisov, 15. Radulov, 19. Zubov, 23. Rylov

Dinamo Minsk - HC Lev Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 9. MIKÚŠ (HOSSA), 24. SERSEN (SUROVÝ, MIKÚŠ), 31. HOSSA (MIKÚŠ), 48. Novotný

Donbass Doneck - Metallurg Novokuzneck 3:4 pp a sn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Bartulis, 37. Nedorost, 53. Tuppurainen - 1. Lazarev, 27. Vyglazov, 32. Robitaille, rozh. nájazd Robitaille

Dinamo Riga - Amur Chabarovsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Indrašis, 51. Giroux - 11. Lugin

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA, youtube