Juventus v Londýne zachránil bod, povinná výhra Šachťoru

Frank Lampard a Mirko VučiničFrank Lampard a Mirko Vučinič Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V šlágri prvého kola Ligy majstrov remizoval obhajca trofeje Chelsea Londýn na domácom trávniku s Juventusom Turín 2:2 aj vďaka dvom gólom brazílskej posily.

Na Stamford Bridge v E-skupine už v prvom polčase padli tri góly. Po polhodine sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil stredopoliar Chelsea Oscar. Najskôr jeho pokusu pomohol za chrbát gólmana Buffona nešťastný teč Bonucciho, o chvíľu neskôr zvýšil už na 2:0 excelentnou strelou spoza šestnástky.

di kmib GIF: Oscars super stonker on his Stamford Bridge debut v Juventus

V 38. minúte ale gólovo odpovedal na druhej strane Vidal a Juventusu sa po zmene strán podarilo vyrovnať skóre gólom Quagliarellu desať minút pred koncom.

"Bolo správne dať mu šancu," chválil po zápase kouč Roberto di Matteo Oscara, ktorý predtým dvakrát naskočil v Premier League iba ako striedajúci hráč a zahral si aj v druhom polčase európskeho Superpohára proti Atleticu Madrid. "Hral výborne a okrem toho, že strelil skvelý gól, počínal si dobre aj takticky. Sme naozaj radi, že ho máme."

"Po tak dobre rozbehnutom zápase sme smutní, že sme získali iba bod," dodal Di Matteo, ktorý kritizoval Obiho Mikela za zbytočnú stratu lopty pred vyrovnávajúcim gólom na 2:2.

"Prvý gól sme inkasovali, keď nebol na ihrisku Vidal. Ten druhý v podaní Oscara bol skutočne parádny, ale vyrovnali sme sa s tým fantasticky. K bodovému zisku nám pomohla najmä veľmi dobrá fyzická pripravenosť. Vidal je dušou nášho tímu. Bol zranený a my sme ho chceli vystriedať, ale on zostal na trávniku a navyše dal gól, aj to dokazuje našu silu," vyhlásil Massimo Carrera, ktorý robí v Juventsue asistenta hlavnému trénerovi Antoniovi Contemu. Ten však nemôže pre trest desať mesiacov viesť svojich zverencov z lavičky vo všetkých súťažných zápasoch, sedel iba na tribúne.

V druhom zápase skupiny Šachťor Doneck doma potvrdil úlohu favorita a FC Nordsjaelland zdolal 2:0 zásluhou strelecky disponovaného arménskeho reprezentanta Henricha Mchitarjana.

E-skupina:

Šachťo Doneck (Ukr.) - FC Nordsjaelland (Dán.) 2:0 (1:0)
Góly: 44. a 76. G. Mchitarjan, rozhodoval: Gil (Poľ.)

Šachťor: Pjatov - D. Srna, Kucher, Rakickij, Razvan Rat - Ilsinho (70. Alex Teixeira), Fernandinho, G. Mchitarjan, Hübschman, Willian (81. Douglas Costa) - Luiz Adriano (75. Devič)

Nordsjaelland: J. Hansen - Parkhurst, Okore, Runje, Mtiliga - Lorentzen (72. Nordstarnd), Enoch Adu, S. Christensen (62. A. Christiansen), Stokholm, J. John (81. A. Laudrup) - Beckmann

FC Chelsea (Angl.) - Juventus Turín (Tal.) 2:2 (2:1)
Góly: 31. a 33. Oscar - 38. A. Vidal, 80. Quagliarella, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, J. Terry, David Luiz, A. Cole - Ramires (69. Bertrand), Lampard, Obi Mikel, Hazard - Oscar (75. Juan Mata) - F. Torres

Juventus: Buffon - Chiellini, Barzagli, Lichtsteiner (77. Isla) - Bonucci, Marchisio, A. Vidal, K. Asamoah, Pirlo - Vučinič (88. Matri), Giovinco (75. Quagliarella)

• Zdroj: SITA, TASR, goalsarena.org