Carrick zariadil tesné víťazstvo United, Kluž zdolal Bragu

Gólové oslavy hráčov United po zásahu Carricka (tretí zľava)Gólové oslavy hráčov United po zásahu Carricka (tretí zľava) Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Manchester United v H-skupine Ligy majstrov tesne zdolal Galatasaray Istanbul 1:0. Trojnásobní európski šampióni z Old Trafford sa tešili po zásahu Carricka už zo 7. minúty. Hráči "červených diablov" nastúpili s čiernymi páskami na rukávoch na počesť dvoch zavraždených manchesterských policajtiek.

Nani v druhom polčase mohol zvýšiť, ale nepremenil pokutový kop. Hostia predviedli dobrú hru a viackrát sa dostali do sľubných šancí. Turecký majster navyše až trikrát nastrelil konštrukciu súperovej bránky. Trénera United Alexa Fergusona tak viac ako výkon potešilo víťazstvo.

"Tri body z prvého zápasu sú veľmi dôležité, najmä keď si spomenieme, čo sa nám stalo v minulej sezóne," pripomenul vlaňajšie nečakane skoré vypadnutie svojho tímu Ferguson, ktorý oslávil svoje sté víťazstvo v Lige majstrov.

Rumunský tím CFR Kluž nečakane triumfoval na pôde portugalskej Bragy 2:0, keď mu na to stačili dve strely do priestoru bránky domácich.