Bayern si poradil s Valenciou, nečakaný triumf Borisova

Bastian Schweinsteiger a jeho gólové oslavyBastian Schweinsteiger a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V F-skupine Ligy majstrov potvrdil Bayern Mníchov výborný vstup do sezóny aj v dueli s Valenciou. Domáci od začiatku udávali tempo, mali hernú prevahu a pretavili ju do víťazstva 2:1 po góloch Schweinsteigera z prvého a Kroosa z druhého polčasu. Mandžukič ešte v nadstavenom čase po vylúčení hosťujúceho Ramiho nepremenil penaltu.

"Stále je priestor na zlepšovanie sa pre celý tím," vyhlásil tréner Bavorov Jupp Heynckes. "Záverečná fáza zápasu ma neuspokojila, Keď vedieme 2:0, nemôžeme takýmto spôsobom stratiť ostražitosť," narážal na inkasovaný kontaktný gól v nadstavenom čase.

Jednoznačne najväčším prekvapením 1. kola je víťazstvo BATE Borisov na pôde francúzskeho tímu OSC Lille 3:1. Góly bieloruského šampióna dali ešte v prvom polčase Voloďko, Rodionov a Olechnovič. Za francúzske mužstvo znížil v 60. min kamerunský obranca Aurélien Chedjou.

F-skupina:

OSC Lille (Fr.) - BATE Borisov (Biel.) 1:3 (0:3)
Góly: 60. Chedjou - 6. A. Voloďko, 20. Rodionov, 43. Olechnovič, rozhodoval: Borski (Poľ.)

Lille: Landreau - Debuchy (85. Sidibé), Baša, Chedjou, Digne - Balmont, Mavuba - S. Kalou, M. Martin (46. Roux), Payet - Tulio De Melo (46. R. Mendes)

BATE Borisov: Gorbunov - A. Voloďko, Radkov, M Simič, Poľakov - Bordačev, Olechnovič, Lichtarovič (66. Sivakov), A. Pavlov (80. Renan Bressan) - A. Hleb, Rodionov

Bayern Mníchov (Nem.) - FC Valencia (Šp.) 2:1 (1:0)
Góly: 38. Schweinsteiger, 76. Kroos - 90.+ N. Valdez, ČK: 90.+ Rami (Valencia) po druhej ŽK, rozhodoval: Aydinus (Tur.)

Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Badstuber - Javi Martínez (69. Luiz Gustavo), Schweinsteiger, Robben, Kroos, F. Ribéry (46. T. Müller) - C. Pizarro (63. Mandžukič)

Valencia: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, A. Cissokho - Tino Costa, D. Parejo - Feghouli, Jonas (63. N. Valdez), A. Guardado (71. J. Viera) - Soldado (88. Barragán)

• Zdroj: SITA, TASR, videa.hu