Neymar z penalty zariadil výhru Brazílie nad Argentínou

Neymar premieňa pokutový kopNeymar premieňa pokutový kop Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Brazílie zvíťazili v prvom z dvoch prípravných zápasov nad rivalom z Argentíny 2:1. Takzvané "Superclássico" rozhodol v Goianii hviezdny útočník Neymar v tretej nadstavenej minúte gólom z penalty. Odveta sa uskutoční 3. októbra na argentínskej pôde v Resistencii.

Do dvojzápasu môžu zasiahnuť iba hráči pôsobiaci v ligách oboch aktérov. "Superclássico" sa hralo prvýkrát vlani a vtedy bola úspešnejšia Brazília po výsledkoch 0:0 a 2:0.

V úvodnom zápase druhého ročníka na štadióne Serra Dourada musel výber z krajiny usporiadateľov majstrovstiev sveta 2014 výsledok otáčať. V 19. minúte poslal hostí do vedenia Juan Manuel Martínez, už o šesť minút ale odpovedal Paulinho. Keď už prestížna bitka smerovala k remíze, odpískal rozhodca argentínskemu obrancovi Desabatovi ruku v pokutovom území a Neymar dokonal obrat.

Brazília - Argentína 2:1 (1:1)
Góly: 25. Paulinho, 90.+4 Neymar z pok.kopu - 19. Martínez

• Zdroj: TASR, ČTK, youtube