Ovečkin bude hrať s Graňákom: Ak nám znížia platy, nevrátime sa

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin

WASHINGTON - Ak v novej kolektívnej zmluve bude bod o redukcii platov hráčov, mnohí hokejisti sa do NHL možno už nevrátia. V telefonickom rozhovore pre Washington Times a Washington Post to uviedol útočník Alexander Ovečkin (27).

"Povedal som to už skôr, ešte pred tým, ako som podpísal kontrakt. Ak sa liga rozhodne zredukovať naše príjmy, alebo znížia naše kontrakty, ako to chcú, neviem, koľko chlapcov sa vráti späť. Podpisovali sme zmluvy, sú platné, prečo by sa mali teraz meniť? Predtým majiteľom naše platy nevadili, oni ich schvaľovali. Myslím si, že je to hlúpa myšlienka a zlé uvažovanie všetkých vo vedení ligy," povedal Ovečkin, ktorý je kapitánom Washingtonu Capitals.

Útočník podpísal na obdobie lockoutu kontrakt s Dinamom Moskva. V zmluve má klauzulu o tom, že po skončení výluky sa vráti do NHL. Ovečkin má s Washingtonom platnú zmluvu do sezóny 2020/21, ktorá mu zaručuje príjem 88 miliónov dolárov. V Diname bude hrávať s číslom 32. V zámorí i v ruskej reprezentácii nosil osmičku. S týmto číslom hráva v Diname obranca Denis Barancev, preto sa Ovečkin rozhodol pre iné.

Tréner Dinama Oleg Znaroks ho na zápas proti Dinamu Minsk zaradil do prvej formácie, v ktorej sú obrancovia Dominik Graňák a Filip Novák a útočníci Konstantin Gorovikov a Michail Anisin. Informuje o tom klubový web.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, youtube
Foto:
dynamo.ru

DISKUSIA