Kanonáda Piešťan so Skalicou, Tatar sa uviedol gólom a asistenciou

Gólová radosť hráčov PiešťanGólová radosť hráčov Piešťan Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Tatar potvrdil svoje kvality hneď na začiatku zápasu, keď v útočnom pásme na seba naviazal všetkých hráčov súpera, zadovkou našiel úplne voľného obrancu Brňáka a ten už po 21 sekundách otvoril skóre - 1:0. Vedenie Piešťan mohol zvýšiť v 5. minúte Melichárek, z ľavej strany však trafil žŕdku.

Ten istý hráč sa ocitol v šanci aj o ďalšie tri minúty, keď mu ideálne prihral Tatar po zisku strateného puku, brankár Trenčan však zachránil svoj tím. Najväčšiu šancu hostí mal v 13. minúte Konečný, z pravého kruhu však na Tomeka nevyzrel. V závere tretiny si domáci vypracovali ešte tri veľké šance, keď Trenčan najprv vychytal v úniku Stupku, vzápätí mu pomohla žŕdka po strele Kolníka a v posledných sekundách si poradil so strelou Henricha Ručkaya.

Aj v druhej tretine sa pred takmer vypredaným štadiónom odohrával atraktívny útočný hokej. Aktívnejší boli naďalej domáci, ktorých náskok zveľadil v 27. minúte po peknej individuálnej akcii Henrich Ručkay - 2:0. V polovici zápasu Školiak netrafil v početnej výhode odkrytú piešťanskú bránku, o čosi neskôr neuspel na druhej strane strelou spomedzi kruhov Tatar. Kmeňový hráč Detroitu Red Wings si napravil chuť v 37. minúte, keď si nakorčuľoval pred bránku a bekhendom nekompromisne zavesil do vinkla - 3:0. V rovnakej minúte hostia nevyužili takmer dvojminútovú presilovku 4 proti 3, ale 55 sekúnd pred druhou sirénou znížil tvrdým príklepom Školiak - 3:1.

Na začiatku záverečného dejstva sa predviedol efektným zákrokom Tomek, keď zneškodnil tutovku Šáteka. V 46. minúte sa domáci Chylo preštrikoval až pred Trenčana, ktorý však vystihol jeho blafák. V 50. minúte inkasovala Skalica hneď dvakrát, keď najprv skóroval Jakub Ručkay spoza brány s prispením betónov gólmana hostí a o ďalších 27 sekúnd zvýšil delovkou na hrozivých 5:1 obranca Kolník. Zo strany domácich to však ešte stále nebolo všetko, keďže v 53. minúte sa presadil v oslabení a v páde Otčenáš a päť minút pred koncom prestrelil nešťastného Trenčana aj Jánoš - 7:1. Dve minúty pred koncom zvýšil na 8:1 Saliji a na konečných 8:2 skorigoval v poslednej minúte presilovkovým gólom Šátek.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 8:2 (1:0, 2:1, 5:1)
Góly: 1. Brňák (Tatar), 27. H. Ručkay, 37. Tatar (Stupka), 50. J. Ručkay (A. Kolník), 50. A. Kolník, 53. Otčenáš (Drgoň), 55. Jánoš, 58. S. Saliji (Jánoš, V. Nemec) - 40. R. Školiak (Kutálek), 60. M. Šátek (Grabiš)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Sergejev (Rus.), Baluška - J. Tvrdoň, Výleta, 2994 divákov

Piešťany: Tomek - Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, Tatar - H. Ručkay, Otčenáš, J. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, P. Trška, Gabriš, L. Kozák, Jankovič, Barák, Srnec, Jaborník - M. Bakoš, R. Školiak, M. Bartánus - T. Višňovský, Kudrna, J. Jurík - Kutálek, Stieler, M. Šátek - Klejna, Holovič, R. Konečný

Milan Klement, tréner Piešťan: "Máme za sebou dva zápasy, dve víťazstvá, takže určite spokojnosť. V oboch dueloch rozhodla naša poctivosť. Hráčov som nabádal, aby sa sústredili na dianie na ľade a nie celú tú šou pred a počas zápasu. Som rád, že si to zobrali k srdcu."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Za štyri dni sme dostali dve veľké facky, doma s Popradom a teraz v Piešťanoch. V týchto dvoch zápasoch sme inkasovali 15 gólov, ale myslím si, že by sme to mali celé zhodnotiť s chladnými hlavami. Verím, že sa z toho dostaneme. Je to náročné pre hráčov i fanúšikov, ale treba tomu veriť a pracovať ďalej. Čo sa týka Žiga, nehral preto, že v dueli s dvadsiatkou utrpel zranenie a ešte sa čaká na výsledky vyšetrení."

Tomáš Tatar, útočník Piešťan: "Priletel som ráno o deviatej. Cítil som sa veľmi zle, mal som strašne unavené nohy a normálne ma pichalo v boku. To však k tomu patrí, bol to môj prvý zápas. Chalani už naopak mali čosi odohrané a myslím si, že odviedli skutočne perfektný výkon. Fanúšikovia boli perfektní, fandili celý zápas. Takto sa asi nebude dať víťaziť zakaždým, ale verím, že pri nás zostanú, aj keď sa nebude dariť."

• Zdroj: TASR, SITA