Tatar žiaril hneď v premiére: Šou, dobrý hokej a pichanie v boku

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar

PIEŠŤANY - Hokejisti Piešťan si lepšiu domácu premiéru v extralige zrejme nemohli želať. Pred zaplnenými tribúnami deklasovali Skalicu 8:2, pričom výrazný podiel na triumfe mal útočník Tomáš Tatar (21), ktorý sa k tímu nováčika najvyššej súťaže pripojil až v deň zápasu.

Kmeňový hráč Detroitu Red Wings už v úvodnej minúte vymyslel perfektnú prihrávku strelcovi úvodného gólu Tomášovi Brňákovi a neskôr sám skóroval bekhendom. Hoci na dočasnej posile Piešťan nebolo badať žiadne známky únavy, Tatar sa podľa vlastných slov cítil mizerne.

"Priletel som len ráno o deviatej. V zápase som mal strašne unavené nohy a normálne ma pichalo v boku. To však k tomu patrí, bol to môj prvý zápas. Chalani už naopak mali čosi odohrané a myslím si, že odviedli skutočne perfektný výkon," uviedol.
      
Strieborný medailista z MS 2012 bol na ľade neprehliadnuteľný nielen vďaka červeným rukaviciam, ale najmä skvelej hre. Také vysoké víťazstvo nečakal, pripísal ho výbornej hre celého tímu.

"Prekvapil ma tento kolektív, ako chalani bojovne a pekne hrali, čo predviedli pred domácim publikom. Čakali sme ťažký zápas, Skalica bola favorit, ale každý zápas je iný, nabudúce možno vyhrajú oni. Nás teraz čakajú Košice a dúfam, že opäť predvedieme maximum a dosiahneme dobrý výsledok," povedal Tatar, ktorý si veľmi pochvaľoval atmosféru: "Fanúšikovia boli perfektní, fandili celý zápas. Bola šou, bol dobrý hokej, ja si myslím, že tomu nechýbalo vôbec nič. Takto sa však asi nebude dať víťaziť zakaždým, no verím, že pri nás ľudia zostanú, aj keď sa nebude dariť."
      
Tatar by mal v Piešťanoch zotrvať do 9. októbra, o tri dni neskôr sa má totiž hlásiť na farme AHL Grand Rapids Griffins. "Dokiaľ odídem, chcem tomuto tímu pomôcť čo najviac. Keď k tomu dôjde, prajem si, aby boli Piešťany v tabuľke riadne vysoko. Chcem im k tomu pomôcť čo najviac. Vážim si, že mi vedenie umožnilo hrať takto blízko domova. Teraz môžem nasadnúť do auta a ísť domov " dodal rodák z Dubnice.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, huste.tv
Foto:
SITA

DISKUSIA