KHL opäť bavila: Pästné výmeny, góly v oslabení a už tradičných 4:2

Pästná výmena medzi Švarným a MnatcjanomPästná výmena medzi Švarným a Mnatcjanom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Šiesty domáci zápas hokejistov Slovana Bratislava v KHL priniesol doteraz najväčšie emócie, o ktoré sa okrem hráčov na ľade postarali predovšetkým ruskí rozhodcovia Dejev a Komarov. Tí nastolili hneď od úvodných minút "čudný" trend a zákroky na oboch stranách posudzovali diametrálne odlišne.

Atmosféra na vypredanom štadióne hustla postupom času každým ostrejším súbojom a bolo iba logickým vyústením, že v druhej tretine to už niektorí hráči nevydržali a spustila sa lavína menších či väčších šarvátok. Celkovo udelilo ruské duo 66 minút, pričom Slovanu sa ušlo až 48.

Všetko odštartoval už súboj Lipianskeho so Solarjovom na konci prvej časti, ktorý arbitri posúdili až priveľmi úzkostlivo a najskúsenejšieho hráča domácich poslali predčasne do kabín. Práve počas tejto presilovky už v druhej dvadsaťminútovke hostia znížili na 1:2, ale ani to Slovanistov nezlomilo a ešte počas tohto oslabenia dokázali streliť tretí gól.

Ján Lipiansky odchádza po vylúčení predčasne do kabíny

Nasledovali však ďalšie, často minimálne diskutabilné, vylúčenia a v aréne začalo byť poriadne horúco. Korunu všetkému nasadilo trestné strieľanie nariadené po hákovaní Ďatelinku. Američan Bochenski však Janusa neprekonal a to bol zrejme zlomový moment frustrácie u hostí.

Najprv si to pred boxom časomeračov rozdali takmer kompletné formácie, ale rozhodcom sa podarilo oddeliť od seba všetkých okrem Švarného a Mnatcjana. Tí si to napokon vybavili v krátkom boxerskom súboji, ale do oslabenia išiel opäť domáci tím, ktorí poriadne zaplnil trestnú lavicu, keď si do seba nenechal "brnkať" ani väčšinou pokojný Šatan. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa podobná situácia zopakovala aj pred bránkou Slovana a tentokrát sa do seba pustili Štajnoch a Antropov.

Tretia tretina sa už niesla v pokojnejšom duchu, aj keď niektoré rozhodnutia mužov v pruhovanom tiež vyvolali obrovskú nevôľu obecenstva a vulgárne skandovanie na ich adresu. Slovan však záver zápasu s veľkým prehľadom zvládol a mohol sa už tretíkrát v rade tešiť z pomaly tradičného výsledku 4:2, keď zaujali najmä dva góly v početnej nevýhode.

Švarný vs. Mnatcjan

Štajnoch vs. Antropov

Oslavy piateho triumfu v najlepšej európskej súťaži po záverečnej siréne nemali konca kraja a po výsledkovo rozpačitom štarte sa zdá, že do Bratislavy si veľa tímov po body chodiť nebude. Aspoň tak to začína vyzerať, keďže symbióza hráčov a fanúšikov začína byť čoraz pevnejšia a nezlomia ju ani diskutabilné výroky rozhodcov. Najbližšie sa o tom na vlastnej koži môže presvedčiť Jugra Chanty-Mansijsk, ktorá tu odohrá svoj duel v stredu 26. septembra od 19:30.

Tradičný víťazný rituál hráčov s fanúšikmi

Tréner Slovana Rostislav Čada sa na tlačovej konferencii nechcel a ani nemohol vyjadrovať k rozhodcom. "V šatni máme také heslo: Na ľade nie je potrebné plakať a báť sa, ale odpovedať čistou hrou fair play a snažiť sa rozhodnúť gólmi. Čo sa nám podarilo. Odpoveď na výkony rozhodcov bola vidieť na ľade. Je to jediná možná odpoveď v priebehu hry, ako sa zápas dá zvládnuť a vyhrať ho," uviedol český kouč.

Na lavičke klubu z Kazachstanu stojí ruský kormidelník Vladmiri Krikunov, ktorý po zápase odmietol slová, že by jeho tím hral zákerne: "Nie, nehrali sme tak. Hrali sme iba agresívna a s dôrazom. Nie sme Viťaz Čechov, nemáme v mužstve bitkárov a napríklad v NHL sa hrá oveľa tvrdšie."