Žilina proti Popradu vybojovala prvé extraligové víťazstvo

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkpoprad.tipsportextraliga.sk/

ŽILINA - Dôležité stretnutie pre oboch súperov sa začalo vzájomným oťukávaním a bez väčších príležitostí. Sporadické šance vyriešili obaja brankári Johanes aj Nikkilä.

Žilinčania nevyužili v 11. min prvú početnú prevahu, bez gólového efektu zostali príležitosti Devečku, Drevenáka a Horanského. Stav sa nemenil ani pri vylúčení kapitána Dlouhého a Popradčana Skokana v závere I. tretiny.

Druhá časť priniesla lepší hokej. V 26. min sedel na trestnej lavici Buc, ale bol to Skokan, ktorý ohrozil Johanesa. V 29. min Škoda nezištne prihral Krajčimu a ten z pravej strany prekonal popradského gólmana - 1:0. Vzápätí putoval na 'lavicu hanby' obranca Suchý, Popradčania v oslabení zásluhou Pentikäinena vyrovnali na 1:1. V 35. min založila tretia formácia Popradu rýchly útok a Buc poslal "kamzíkov" do vedenia. Žilinčania sa spamätali pomerne rýchlo, dvojica Škoda - Krajči si zopakovala úlohy z 29. min a Krajči vyrovnal na 2:2.

Žilinčania mali raketový vstup do tretej tretiny. V 42. min únik s Krajčim zakončil gólom Lažo. V tej istej minúte z pravej strany Varga prekvapil gólmana Popradu a Žilina viedla o dva góly. Popradčania mohli skorigovať v 49. min v 100-sekundovej preislovke o dvoch korčuliarov, ale nevyužili ju. Poprad na gól premenil aj ďalšie svoje oslabenie, kontaktný gól strelil v 52. min Kramár. V závere duelu sa Popradčania v hre bez brankára pokúšali vyrovnať, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Góly: 29. Krajči (V. Škoda, Lažo), 37. Krajči (V. Škoda), 42. Lažo (Krajči, Sekáč), 42. Varga (Troliga) - 30. Pentikäinen (D. Skokan, J. Špelda), 35. D. Buc (Gaborčík), 52. D. Kramár (D. Buc)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Zvrškovec, 896 divákov

Žilina: Johanes - Brcko, Devečka, Dlouhý, Harant, Sekáč, Staňo - T. Sýkora, Troliga, Varga - Horanský, V. Škoda, Lažo - Michal Važan, Valášek, Krajči - Drábek, Hájnik, M. Drevenák

Poprad: Nikkilä - R. Suchý, M. Šterbák, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, Pentikäinen, M. Kurali, Gaborčík - R. Tomas, Klouda, D. Skokan - S. Takáč, Koskinen, Sabolič - Macejka, D. Buc, Matúš Paločko - Gápa, Rapáč, Homa

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Dve tretiny to bol taktický boj, hralo sa o stredné pásmo, nebol to okulahodiaci hokej. Zapríčinené to bolo tým, že obaja súperi - my či Poprad sme chceli zvíťaziť. Posledná tretina bola živšia, čo vycítili aj diváci. Pokiaľ mám niečo vytknúť hráčom, bola to hra v oslabení, kde sme málo napádali Popradčanov, tí boli dôraznejší a my sme inkasovali dva góly. To sa nám v takýchto zápasoch nemôže stávať."

Jozef Škrak (tréner Popradu): "Začiatok duelu bol opatrný, prvá tretina sa hrala vo vyčkávacom tempe. Podobný obraz bol aj v druhej časti. My sme išli síce do vedenia, ale nehrali sme svoj hokej, slabo sme korčuľovali a neboli sme dôrazní. Inkasovali sme zbytočné dva góly. Počas zápasu sme si nevytvorili súvislý tlak ani vážnejšie príležitosti a domáci zvíťazili zaslúžene."

• Zdroj: SITA, huste.tv