Košičania s treťou výhrou v rade, Trenčín stále bez bodu

Ondrej Gmitter a Martin Jakúbek (vpravo)Ondrej Gmitter a Martin Jakúbek (vpravo) Zdroj: SITA

TRENČÍN - Prvá tretina bola herne vyrovnaná, domáci však doplácali na nedôraznosť v zakončovaní a hostia si nevypracovali dostatok nebezpečnejších príležitostí. Napriek tomu sa Košice v 13. min ujali vedenia, keď po strele a dvoch bezprostredných dorážkach musel domáci gólman kapitulovať - presný zásah bol pripísaný Haščákovi.

Hre však aj v druhej tretine chýbalo vyššie tempo i viac ucelenejších akcií, nepresnosti uberali zápasu na atraktívnosti a na ľade prevládala len aká-taká bojovnosť nad tvorivosťou. Strely na obidve bránky síce nechýbali, neboli však dostatočne dôrazné, takže brankári s nimi nemali väčšie problémy a skóre sa preto zákonite nemenilo.

Až od začiatku tretej tretiny sa hra konečne poriadne rozprúdila. Trenčín výrazne zintenzívnil svoju snahu a pritlačil súpera, pričom Hylák musel čeliť spŕške striel. Nezapršalo však z nej a východniari po niekoľkých brejkových pokusoch jeden z nich zužitkovali, keď v 49. min zakončil akciu Pašek druhým košickým gólom. Šesť minút pred koncom dostali domáci príležitosť hrať takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a v 55. min ju využil na zníženie Bagin, ktorého strela od modrej čiary prepadla cez gólmana za bránkovú čiaru. Košice však už potom skúsene svoje víťazstvo udržali a odolali aj záverečnej polminútovej hre Trenčína bez brankára.

Dukla Trenčín - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 55. E. Bagin (Tybor) - 13. Marcel Haščák (Kuběna, Pašek), 49. Pašek (Marcel Haščák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše O. Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Holienka, 1610 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, E. Bednár, Bombic, Biro, Habšuda, Ďurkech - Fabuš, Stantien, Pardavý - Tybor, Sojčík, J. Gašparovič - B. Mravík, Adamec, O. Mikula - Koyš, M. Nemčík, Jakúbek

Košice: Hylák - Deyl, D. Brejčák, Kolba, Martin Chovan, Michal Novák, M. Takáč, M. Macejko - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Mlynarovič, Marek Slovák, R. Jenčík - Kuběna, Marcel Haščák, Pašek - Gmitter, E. Piatak, Marcel Baláž

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Potrebovali sme v tomto zápase už konečne bodovať. Proti zdatnému súperovi sme však nastúpili s viacerými juniormi v zostave, pretože máme dosť zranených hráčov a našim zámerom bolo v prvom rade neinkasovať. Smerom dopredu nám však chýbala vyššia efektivita pri premieňaní šancí, s jediným streleným gólom sa nedá pomýšľať na víťazstvo. Napriek tomu hráčom ďakujem za bojovnosť a na našej ceste za bodmi musíme pokračovať ďalej."

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): "Očakávali sme, že Trenčín nebude hrať v tomto zápase otvorený hokej. Súper hral dobre v defenzíve, takže sa nám ťažko prechádzalo cez stredné pásmo a nemali sme ani veľa príležitostí na skórovanie. Zápas bol v celom svojom priebehu vyrovnaný, nás však upokojil prvý strelený gól. Keď sa v závere zápasu Trenčín odhodlal k ofenzíve, dokázali sme to využiť v náš prospech a zásluhou disciplinovanej a jednoduchej hry sme naše víťazstvo poistili."

• Zdroj: SITA, huste.tv