Zvolen si poradil s Piešťanmi, Tatarova gólová asistencia

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkmzvolen.tipsportextraliga.sk/

PIEŠŤANY - Skóre vyrovnaného duelu otvoril v 6. min z brejku domáci S. Saliji, ktorého našiel na červenej čiare Nemec. Ešte predtým si však brankár Tomek aj so šťastím poradil s pokusmi Škvaridla.

Zvolenská odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Brabenec po kombinácii prvého útoku do odkrytej bránky Piešťan vyrovnal na 1:1. V 11. min využil domáci tím presilovú hru, keď nahodený puk pretlačil za gólmana Šimka Melichárek. Zvýšiť mohli Otčenáš aj H. a J. Ručkayovci, no zahrmelo na opačnej strane. V 15. min Tomeka prekvapila ľahká strela a puk do bránky poľahky dopravil Podkonický.

V prvej polovici II. tretiny Zvolen aj so šťastím neinkasoval pri šanciach J. Ručkaya či Otčenáša. Tesne pred druhou sirénou premárnil veľkú šancu hostí Michal Chovan.

Zvolen poslal do vedenia v 42. min L. Jurík, ktorému po chybe v domácej rozohrávke pekne prihral Michal Chovan. Na 3:3 vyrovmal v 48. min S. Saliji, keď za Šimka 'doťukol' strelu Drgoňa. V 51. min už po 24 sekundách ukončil presilovku o dvoch korčuliarov L. Jurík, ktorý skóroval z Tomekom odrazenej strely Juraška. V závere sa domáci tím snažil vyrovnať, obrovské šance mali Tatar, Stupka, Filip, Melichárek, no neuspeli. V závere domáci kouč odvolal brankára Tomeka, ale štvrtý gól už nepridali.

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
Góly: 6. S. Saliji (V. Nemec), 11. T. Melichárek (Urban, Brňák), 48. S. Saliji (Drgoň, Tatar) - 8. Brabenec (Podkonický, Puliš), 15. Podkonický (P. Hraško, Brabenec), 42. L. Jurík (Michal Chovan), 51. L. Jurík (Juraško, Brabenec)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Drgoň 10 min za nešp. správanie, H. Ručkay (Piešťany) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík - Kacej, Výleta, 2393 divákov

Piešťany: Tomek - Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, Tatar - H. Ručkay, Otčenáš, J. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, Pokovič, Výborný, Šiška, Mucha, Síkela, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Podkonický - Peter Zuzin, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, M. Jurík, Ľubor Zuzin - Méry, Huňady, Martin Ďaloga

Milan Klement (tréner Piešťan): "Myslím si, že to bol obojstranne dobrý zápas. Môžem potvrdiť, že zlomová bola prostredná časť, v ktorej sme mali hernú prevahu, ale nedokázali sme sa presadiť gólovo. V úvode III. tretiny sme dostali lacný gól a hoci sme v presilovke dokázali vyrovnať, na štvrtý presný zásah súpera sme už nedokázali zareagovať. Z našej strany to bol lepší výkon ako v Košiciach, ale opäť sme bez bodu."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Vedeli sme, že nás čaká náročný duel. Piešťany sú ako nováčik plný eufórie, videli sme, čo spravili so Skalicou. Nechceli sme, aby sa to opakovalo. Kľúčová bola II. tretina, v ktorej mali domáci prevahu, ale my sme to ustáli. V závere sme otočili a kolektívnym výkonom vedenie udržali."

• Zdroj: SITA, huste.tv