Mucha dostal šancu, Everton vypadol v pohári s Leedsom

Ján Mucha v zápase proti LeedsuJán Mucha v zápase proti Leedsu Zdroj: espn.go.com

LEEDS - Slovenský brankár Ján Mucha (29) odchytal zápas 3. kola Ligového pohára (Capital One Cup) medzi Leedsom United a Evertonom. Rodák z Belej nad Cirochou inkasoval prvý gól už v 4. min, druhý dostal v 69. min.

Ján Mucha sa nedostáva medzi tri žrde na klubovej úrovni príliš často, za Everton naposledy chytal koncom augusta v 2. kole tejto súťaže. Jednoznačnou jednotkou je Američan Tim Howard a slovenský gólman sa snaží využiť každú šancu, aby ukázal, že má svoje kvality.

Tréner Evertonu David Moyes dal v základnej zostave príležitosť viacerým hráčom, ktorí zvyčajne sedia na lavičke náhradníkov. "Títo chalani sú súčasťou kádra a čakal som od nich, že dokážu v prípade potreby adekvátne nahradiť tradičných členov základnej zostavy. Nemá význam držať ich v kádri, ak im nedáte raz za čas šancu. V prípade zranenia spoluhráčov musia byť pripravení. Jeden či dvaja podali dobrý výkon, ostatní nie," komentoval pre Liverpool Echo škótsky kouč Moyes a doplnil: "Zápas v Leedsi sme začali príšerne a dostali sme súpera na koňa. Dá sa povedať, že sme si prehrali duel v úvodných 20 minútach, keď sme dostali lacný gól."

Pre Muchu to bol štvrtý oficiálny zápas v tejto sezóne. K dvom klubovým pridal ďalšie dva v reprezentácii, keď v auguste vychytal víťazstvo v Dánsku 3:1 a v septembri absolvoval celý kvalifikačný duel v Litve (1:1). V Evertone pôsobí od ročníka 2010/11. V najvyššej súťaži ešte šancu nedostal, Howard ho pustil medzi tri žrde len v pohárových súbojoch. V drese A-tímu Evertonu nastúpil od prvej minúty na siedmy súťažný zápas v kariére.

Leeds - Everton 2:1 (1:0)
Góly: 4. White, 69. Austin - 81. Distin

• Zdroj: SITA, Dailymotion.com