Adept na gól storočia: Taison nasledovníkom Van Bastena

Taison pri sledovaní zrejme najkrajšieho gólu kariéryTaison pri sledovaní zrejme najkrajšieho gólu kariéry Zdroj: facebook.com/MetalistFC

CHARKOV - Napodobniť jeden z najkrajších gólov histórie je snom mnohých futbalistov. Presný zásah legendárneho Holanďana Marca Van Bastena z finále majstrovstiev Európy 1988 patrí nepochybne k takýmto vysnívaným kúskom. V zápase 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy si ho možno splnil Brazílčan Taison (24) z ukrajinského tímu Metalist Charkov.

Taison Barcellos Freda, futbalovým menom Taison, naštartoval svoje mužstvo za dôležitými troma bodmi už vo 4. minúte, keď center z ľavej strany poslal nechytateľným krížnym volejom do siete bezmocného a iba sa prizerajúceho brankára Alexandra Lunda Hansena.

Pri pohľade na tento nádherný okamih si množstvo fanúšikov okamžite muselo spomenúť na finálový duel európskeho šampionátu ´88´ v Nemecku, ktorým Van Basten upravil proti ZSSR na konečných 2:0.

V prvých sekundách bol zaskočený aj strelec, ktorý ako keby neveril, že sa mu podarilo streliť takýto gól. Stránka uefa.com označila túto delikatesu ako horúceho kandidáta na gól storočia.

Taison je odchovancom Internacionalu, odkiaľ ho kúpil Charkov v roku 2010 za 6,3 milióna eur a podpísal zmluvu na 5 rokov. V žlto-zelených farbách doteraz nastrieľal 16 gólov.

Rosenborg síce ešte do prestávky vyrovnal, ale po zmene strán sa presadili na domácej strane Cleiton Xavier a Torres a spečatili postup klubu z Ukrajiny do osemfinále.