Odložené Superclásico po penaltách vyhrala Brazília

Brazília sa teší zo zisku trofejeBrazília sa teší zo zisku trofeje Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Futbalisti Brazílie sa stali víťazmi Superclásico de Las Américas a obhájili triumf z premiérového ročníka 2011. V odvete prestížneho súboja s Argentínou síce Brazílčania prehrali 1:2, ale trofej si zabezpečili v penaltovom rozstrele, ktorý vyhrali 4:3. V septembri v prvom zápase uspeli Brazílčania po výsledku 2:1. Oba tímy nastúpili na štadióne Boca Juniors La Bombonera s hráčmi z národných líg.

Brazílčan Neymar mal v prvom polčase dve veľké šance a hrozil aj v druhom dejstve. V rozstrele premenil rozhodujúcu penaltu. Argentína v zápase viedla od 82. min, keď premenil Ignácio Scocco pokutový kop nariadený po faule na Juana Manuela Martíneza.

O dve minúty neskôr vyrovnal Fred, ale v nadstavenom čase Scocco druhým presným zásahom rozhodol o osude zápasu a nasmeroval ho do rozstrelu. Súboj v Buenos Aires sa mal hrať pôvodne už v úvode októbra v Resistencii, ale pre zlyhanie osvetlenia ho museli odložiť.

Argentína - Brazília 2:1 (0:0) - 3:4 na strely značky 11 m, prvý zápas: 1:2
Góly: 82. a 90.+ Scocco - 84. Fred

• Zdroj: SITA, youtube