Van Persie pečatil výhru United, City uspelo s Norwichom, kanonáda Arsenalu

Robin Van Persie so spoluhráčmi oslavuje svoj gólRobin Van Persie so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 20. kola anglickej futbalovej ligy zvíťazil Tottenham na ihrisku Sunderlandu 2:1. "Kohúti" rozhodli o plnom bodovom zisku vďaka obratu v druhom dejstve a vlastnému gólu španielskeho obrancu Carlosa Cuellara, resp. presnému zásahu Aarona Lennona. Spurs vyhrali šiestykrát v posledných ôsmich ligových zápasoch.

Líder Premier League Manchester United vyhral nad West Bromwich Albion 2:0.

Mestský rival a druhý tím tabuľky Manchester City naplno bodoval po dramatickom víťazstve 4:3 na ihrisku Norwichu, pričom od 44. minúty hral bez vylúčeného Samira Nasriho. Oba tímy tak stále delí v tabuľke sedem bodov.

V katastrofálnych výkonoch pokračuje Aston Villa, ktorá prehrala na domácom trávniku Wiganom 0:3 a z posledných troch duelov má skóre 0:15.

Nevídanú gólovú smršť prinieslo druhé dejstvo zápasu na Emirates Stadium. Do kabín cez polčas odchádzali hráči Arsenalu Londýn a Newcastle United za stavu 1:1, na konci svietil na tabuli výsledok 7:3.

AFC Sunderland – Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)
Góly: 40. O'Shea – 48. Cuellar (vlastný), 51. Lennon, 41.168 divákov.

Aston Villa – Wigan Athletic 0:3 (0:1)
Góly: 3. Ramis, 52. Boyce, 56. Kone, 33.374 divákov.

FC Fulham – Swansea City 1:2 (0:1)
Góly: 56. Ruiz – 19. Graham, 52. Guzman, 25.000 divákov.

Manchester United – West Bromwich Albion 2:0 (1:0)
Góly: 9. McAuley (vlastný), 90. Van Persie, 75.595 divákov.

Norwich City – Manchester City 3:4 (1:2)
Góly: 14. Pilkington, 63. a 75. Martin – 2. a 5. Džeko, 50. Agüero, 67. Bunn (vlastný), ČK: 44. Nasri (Manchester City), 26.000 divákov.

FC Reading – West Ham United 1:0 (1:0)
Gól: 5. Pogrebňak, 24.000 divákov.

Stoke City – FC Southampton 3:3 (1:3)
Góly: 16. Jones, 67. Upson, 90. Jerome – 10. Lambert, 24. Rodriguez, 36. Wilkinson (vlastný), ČK: 71. Nzonzi (Stoke), 26.391 divákov.

FC Arsenal - Newcastle United 7:3 (1:1)
Góly: 20., 73. a 90.+ Walcott, 85. a 87. Giroud, 50. Oxlade-Chamberlain, 64. Podolski - 44. a 69. Demba Ba, 59. Marveaux

• Zdroj: TASR, SITA, videa.hu, footyroom