Lotyš Indrašis nadchol efektným gólom v KHL: Trénujem to každý deň

Miks Indrašis mal z gólu obrovskú radosťMiks Indrašis mal z gólu obrovskú radosť Zdroj: dinamoriga.eu

RIGA - Dinamo Riga síce už do play off Kontinentálnej hokejovej ligy takmer určite nepostúpi, ale skoro každý domáci zápas je vypredaný. Hráči obzvlášť pred vlastnými fanúšikmi bojujú do poslednej sekundy a snažia sa ich čo najviac potešiť a zabaviť. Takmer dokonale sa to podarilo Miksovi Indrašisovi (22) v stretnutí proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Štyri minúty pred koncom tretej tretiny prehrávala Riga 0:1, keď lotyšský mladík dostal za bránkou hostí až priveľa priestoru a dostal skvelý nápad. Lakrosovým štýlom si puk zdvihol na čepeľ hokejky a zasunul ho do horného rohu bránky prekvapeného Curtisa Sanforda.

Napodobnil tak Fína Granlunda či Slováka Sýkoru a ďalších hráčov, ktorí už podobné "kúsky" v minulosti predviedli. Z gólu mal samozrejme obrovskú radosť a spolu s ním sa v základoch otriasala celá aréna.

"Trénujem to každý deň. A konečne nastal správny moment, aby som to predviedol v zápase. Skúšal som to aj pri rozcvičke, ale nevydarilo sa mi to. Bolo to 50 na 50. Neviem, či sa o to pokúsim aj v budúcnosti, v tejto sezóne už zrejme nie. Dúfam, že sa tým zdvihne aj moje sebavedomie," uviedol šťastný strelec pre portál la.lv.

Hráči hostí iba nechápavo krútili hlavami, úsmevne bral celú situáciu domáci kouč Artis Ābols. "Ak chcete spraviť niečo také, musíte si ohromne veriť a navyše mať skvelú techniku," skonštatoval tréner po zápase, ktorý jeho tím prehral 1:2 po samostatných nájazdoch.

Indrašis je druhým najproduktívnejším hráčom Rigy, v 37 zápasoch strelil 12 gólov a na 25 asistoval. Dinamo je po 46 stretnutiach na 12. mieste Západnej konferencie so 46 bodmi, na postupové ôsme miesto stráca 14 bodov.

• Zdroj: športky, ts, youtube