Úžasný Chára rozhodol o výhre Bostonu, Sekera bez bodu

Zdeno Chára sa teší z góluZdeno Chára sa teší z gólu Zdroj: SITA

BOSTON - Slovenský hokejista Zdeno Chára strelil víťazný gól v zápase, v ktorom jeho Boston zdolal New York Islanders 4:2. Kapitán Bruins, ktorý na ľade strávil vyše 25 minút, sa presadil v 48. min, v posledných sekundách hry trafil ešte ľavú žŕdku.

Publikum v Bostone má nového miláčika, ktorým je Dougie Hamilton. Mladý obranca (19) sa stal prvou hviezdou duelu, v ktorom dosiahol dve asistencie. "Je vždy pekné, ak počujete fanúšikov kričať vaše meno,“ povedal Hamilton.

Na prvý zápas od 3. decembra 2011 nastúpil brankár Islanders Rick DiPietro, v Bostone mal 23 úspešných zákrokov.

Boston - New York Islanders 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 5. S. Thornton (Paille, D. Hamilton), 34. G. Campbell (Krejčí, Ch. Kelly), 48. CHÁRA (Lucic, Horton), 54. P. Bergeron (Marchand, D. Hamilton) - 12. K. Aucoin (C. McDonald, Ullström), 30. K. Aucoin

Andrej Sekera so spoluhráčmi z Buffala viedol síce proti Caroline 1:0, ale napokon sa tešili Hurricanes. V sieti neskončila ani jedna z troch striel slovenského obrancu, ktorý odohral vyše 22 minút. V bránke domácich sa po viac ako ročnej pauze predstavil Dan Ellis, ktorý naposledy chytal 17. októbra 2011. V piatok predviedol vynikajúci výkon, keď zneškodnil 40 zo 41 striel domácich.

"Je to nádherné. Za návrat do bránky som vďačný a chcel som to oplatiť chlapcom výborným výkonom. Myslím si, že som ich podržal," povedal Ellis.

Buffalo - Carolina 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly: 42. Vanek (Pominville, Ehrhoff) - 44. Siomin (Jordan Staal), 56. Harrison (E. Staal), 60. Skinner (Gleason, Harrison)

New Jersey zdolalo doma Washington 3:2 po predĺžení, keď o výsledku rozhodol necelých 21 sekúnd pred koncom nadstavenej päťminútovky Iľja Kovaľčuk. Devils sú spolu so Chicagom a San Jose jedinými tímami, ktoré ešte neprehrali v skrátenej sezóne.

„Predĺženie nám vyšlo, neprestávali sme veriť, že v ňom môžeme rozhodnúť. Mal som dobrý uhol na strelu, tak som len jednoducho vyslal puk na bránku,“ povedal Kovaľčuk.

Kým New Jersey sa darí, Washington sa pod vedením nového trénera Adama Oatesa trápi a až vo štvrtom súboji ročníka získal vôbec prvý bod. Pre Capitals je to najhorší začiatok do sezóny od ročníka 1993/94. Vo Washingtone sa zatiaľ nedarí veľkej hviezde mužstva Rusovi Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý zatiaľ zaznamenal len jednu asistenciu.

New Jersey - Washington 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 14. S. Gionta (Josefson, Fayne), 39. Eliáš (Clarkson, Židlický), 65. Kovaľčuk (Židlický, Eliáš) - 53. Ribeiro (J. Ward, Mike Green), 58. Mike Green

Tím Tampa Bay Lightning vďaka výbornej tretej tretine zdolal Ottawu 6:4. Pozíciu jedného z lídrom "bleskov" potvrdzuje Steven Stamkos, ktorý v štyroch doterajších dueloch zaznamenal 8 kanadských bodov (2+6).

Tampa Bay - Ottawa 6:4 (1:0, 2:4, 3:0)
Góly: 2. Carle (Conacher, M.-A. Bergeron), 36. Stamkos (Salo, St. Louis), 39. Hedman (Stamkos, St. Louis), 44. R. Malone (Salo, Conacher), 53. R. Malone (Lecavalier, Hedman), 60. Pyatt (Stamkos) - 25. Condra (Neil, Gončar), 35. Spezza (Alfredsson, Gončar), 35. Karlsson (M. Michálek, Turris), 38. Turris (Alfredsson, Daugaviňš)

Útočník Todd Bertuzzi z Detroitu strelil dva góly hneď pri svojom prvom tohtoročnom štarte a pomohol Red Wings k druhému víťazstvu v sezóne. Nepriazeň fanúšikov v Detroite museli zniesť hosťujúci hráči Ryan Suter a Zach Parise. Obaja v lete odmietli ponuky Red Wings a zamierili ku konkurencii. "Odozvu fanúšikov na spomenutú dvojicu sme vnímali, nedalo sa to prepočuť," povedal po zápase nový kapitán mužstva Henrik Zetterberg.

Detroit - Minnesota 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
Góly: 21. Brunner (Zetterberg, Kronwall), 21. Bertuzzi (V. Filppula, B. Smith), 33. Zetterberg (Daciuk, V. Filppula), 38. Daciuk (Kronwall, Franzén), 45. Bertuzzi (Daciuk, V. Filppula) - 23. Parise (Suter, M. Koivu), 27. T. Gilbert (Granlund, Brodin), 51. Parise (T. Gilbert, M. Koivu)

Pittsburgh po dvoch góloch Sidneyho Crosbyho viedol nad Winnipegom po prvej tretine 2:0, ale náskok stratil a napokon prehral 2:4. Z mikrosúboja dvoch českých brankárov vyšiel víťazne Ondřej Pavelec, ktorý zneškodnil 33 z 35 striel Pens. "Tučniak" Tomáš Vokoun mal dovedna 28 zákrokov pri 31 strelách Jets.

Winnipeg - Pittsburgh 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Góly: 22. E. Kane (Wheeler, Byfuglien), 34. Byfuglien (Enström, Ladd), 38. Ladd (Little), 59. Wheeler (E. Kane) - 5. Crosby (Kunitz, Letang), 15. Crosby (Niskanen)

Prvú prehru Anaheimu pripravil Vancouver, ktorý na ľade Ducks triumfoval aj vďaka 30 úspešným zákrokom Coreyho Schneidera 5:0. Hráčom Canucks sa podarilo vrátiť súperovi prehru z predchádzajúceho duelu, keď Anaheim 19. januára zvíťazil vo Vancouveri 7:3.

Anaheim - Vancouver 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 10. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 19. Raymond (Burrows, Hamhuis), 37. Volpatti, 42. Z. Kassian (D. Sedin, H. Sedin), 56. Raymond (Schroeder)

• Zdroj: SITA, nhl.com