Skvelá Velez-Zuzulová v Maribore 4., za bronzom zaostala o jedinú stotinu

Veronika Velez-ZuzulováVeronika Velez-Zuzulová Zdroj: SITA

MARIBOR - Slovinská lyžiarska hviezda Tina Mazeová suverénne vyhrala slalom Svetového pohára. Na domácom svahu v Maribore odstavila o jednu výkonnostnú triedu všetky súperky, pričom Slovenka Veronika Velez-Zuzulová skončila štvrtá o stotinku za pódiom a získala 50 bodov.

Druhé miesto obsadila Švédka Frida Hansdotterová (+0,86 s), pretekárka, ktorá ešte v SP nikdy nevyhrala a toto bolo jej šiesta pozícia tesne za najvyšším stupňom. Tretia bola Rakúšanka Kathrin Zettelová (+1,13), v 1. kole mala na Velez-Zuzulovú najtesnejší náskok jednej stotiny a v druhom dosiahli tieto pretekárky úplne rovnaký čas.

"Je to také fantastické vyhrať tu v Maribore. Všetci ma tu oslavujú, je to povznášajúci pocit," citoval Reuters víťazku, rodáčku s obce vzdialenej 45 km od známeho strediska.

"Na trati to bol trochu boj, ale teším sa, že vďaka stotine sekundy môžem stáť na pódiu. Tina bola znova senzačná, jazdí si svoju ligu. Triumf o takmer jednu sekundu je skutočne suverénny," citoval web ORF.at 26-ročnú Zettelovú.

V 1. kole Veronika Velez-Zuzulová figurovala na 4. mieste (+0,92). S nedoliečenou virózou podala kvalitný výkon nie ďaleko od hranice maximálneho rizika. Slovenka, ktorá v druhom kole pridala na razancii, tak na ňu získala nejaké body, ale na Mazeovú stratila. V priebežnom poradí slalomu si udržala tretie miesto a stále má istú šancu v závere sezóny bojovať o malý glóbus.

"Človeka to trochu nahnevá, že je to len jediná stotinka. Na druhej strane som rada, že moja reakcia po dvoch predchádzajúcich vypadnutiach nebola taká, aby som jazdila na istotu o nejaké desiate miesto. Pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta je dobré absolvovať dve kolá," uviedla Velez-Zuzulová a doplnila: "Druhé kolo nebolo jednoduché, bola to trochu 'vojna', najmä v strednej časti trate. Snažila som sa aj tak ísť hlava-nehlava."

S číslom 36 sa na trať vydala aj druhá Slovenka Petra Vlhová, ktorá síce dokončila 1. kolo, ale pre priveľký odstup za Mazeovou (+3,76 s) sa neprebojovala do postupujúcej tridsiatky pretekárok.

"Vždy, keď sa mi ide dobre, dopadne to zle - a naopak. Dnes sa mi šlo dobre, trať nebola priveľmi rozbitá, no jednoducho mi to nevyšlo," komentovala Vlhová, ktorú klasifikovali na 46. mieste.

Maribor (Slovin.) - slalom: 1. Tina Mazeová (Slovin.) 1:33,68 min, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,86, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,13, 4. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,14, 5. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,53, 6. Irene Curtoniová (Tal.) +1,62, 7. Nicole Hospová (Rak.) +1,92, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,93, 9. Nathalie Eklundová (Švéd.) +2,09, 10. Wendy Holdenerová (Švaj.) +2,10, ... 46. Petra Vlhová (SR) +3,76 - nepostúpila do 2. kola