Višňovský definitívne vzdal boj s Islanders, vo februári sa vráti do zámoria

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa pripojí k tímu NHL New York Islanders pravdepodobne 11. februára.

"Mal by sa vrátiť nie neskôr ako 11. februára, možno aj skôr,“ uviedol hráčov agent Neil Sheehy, ktorý zopakoval, že Višňovský sa rozhodol zotrvať na Slovensku z rodinných dôvodov, keďže jeho blízky má zdravotné problémy.

Islanders na začiatku sezóny suspendovali Višňovského, lebo sa nepripojil po skončení výluky k tímu. Ak by klub z Long Islandu Slováka nesuspendoval, bol by na základnej súpiske a tím by nemohol namiesto neho využiť nijakého iného hráča. Topoľčiansky rodák hral v úvode ročníka v Slovane Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige. 

Višňovského získali Islanders v lete v rámci výmeny z Anaheimu. V 68 stretnutiach minulej sezóny strelil za Ducks 6 gólov a pridal 21 asistencií. Na svojom konte má celkovo 771 duelov v NHL. "Zatiaľ zostávam doma, ale určite sa vrátim do Islanders, musím dodržať zmluvu. Teraz som tu najmä z rodinných dôvodov. Len čo sa doriešia, vraciam sa za more. Bude mi veľmi ľúto za Slovanom a za neskutočnou atmosférou na zimnom štadióne. Takú som nezažil ani v NHL," uviedol Višňovský, ktorý má s Islanders platný kontrakt do konca sezóny 2012/13.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
športky, ts

DISKUSIA