Táto fotka vás dostane: Slovenský reprezentant na operačke s plyšákom

Tomáš Bartalský počas operácie
Tomáš Bartalský počas operácie

BRATISLAVA – Slovenský reprezentant v skicrosse Tomáš Bartalský (22) má za sebou vydarený vstup do sezóny. Uplynulý víkend sa v rámci pretekov FIS v českej Karolínke prebojoval až do veľkého finále a nakoniec obsadil 4.priečku. Vďačí za to aj operácii očí, ktorú absolvoval v minulom roku. A na svojej stránke zverejnil zaujímavú momentku zo zákroku.

„Mal som dioptriu 3,5 na ľavom oku, čo mi výrazne zhoršovalo viditeľnosť na snehu a na nerovnosti, čo samozrejme môže vyústiť do pádov a zranení. Nedokázali mi vyrobiť vhodné šošovky, ktoré však tiež nie sú ideálne na lyžovanie, lebo môžu vypadnúť a taktiež vysušujú oko vo vyšších nadmorských výškach. Skúšal som tiež dioptrické lyžiarske okuliare, tie sa však zahmlievajú,” prezradil lyžiar, ktorý mal počas operácie v náručí plyšovú hračku. “Ten plyšák nebol môj, to mi dali na operačke sestričky, asi ho dávajú každému,” smial sa Tomáš, ktorému sa tak môže už čoskoro splniť veľký sen – účasť na olympiáde v Soči. Predtým však musí zvládnuť majstrovstvá sveta: „Vrcholom tejto sezóny sú majstrovstvá sveta v nórskom stredisku Voss. Šanca na olympiádu stále je, veľa však bude záležať od MS v Nórsku.“

Slovensko získalo prvú historickú medailu na zimnej olympiáde v snowboardcrosse vďaka Radovi Židekovi v roku 2006 v Turíne. Tomáš by chcel podobný úspech dosiahnuť v podobnej disciplíne - skicrosse. 

Jazda z pohľadu Tomáša Bartalského

Skicross je typ lyžiarskych pretekov, ktorý berie základy zo snowboardovej disciplíny snowboardcross. Napriek tomu, že je to závod na čas, skicross patrí do akrobatického lyžovania, lebo na trati je veľa terénnych nerovností, ktoré su charakteristické pre akrobatické lyžovanie. Skicross patrí medzi olympijské športy.


Zdroj:
športky
Foto:
bartalsky.com

DISKUSIA