Hossa nesklamal: Vyrovnal 3 sekundy pred koncom, Chicago vyhralo po nájazdoch

Hossa oslavuje so spoluhráčom KaneomHossa oslavuje so spoluhráčom Kaneom Zdroj: SITA

NEW YORK - V jedenásťzápasovej porcii zápasov NHL v noci na nedeľu sa bodovo presadil zo slovenskyćh hokejistov iba Marián Hossa z Chicaga, ktorý svojim šiestym gólom v sezóne tri sekundy pred koncom tretej tretiny zariadil na ľade Calgary predĺženie a jeho tím napokon bral víťazstvo po nájazdoch.

Blackhawks sa dostali sa na prvé miesto Západnej konferencie i celej ligy o bod pred Sharks. Vyhrali prvý zápas na klzisku súpera v sezóne. V Calgary videli diváci dramatický záver riadnej hracej doby. Najskôr 35 sekúnd pred koncom poslal Jay Bouwmeester domácich do vedenia 2:1, aby 3 sekundy pred sirénou vyrovnal Marián Hossa svojím šiestym tohtosezónnym gólom. Hossa strávil na ľade takmer 20 minút a bránku Calgary ohrozil štyrikrát. Oporou Chicaga bol brankár Ray Emery, ktorý zlikvidoval 45 streleckých pokusov hráčov Flames.

Calgary - Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 54. Wideman (Tanguay, Iginla), 60. Bouwmeester (Hudler, Stajan) - 45. P. Kane (Sharp, Shaw), 60. MARIÁN HOSSA (Oduya, P. Kane)

Do zostavy Montrealu sa prvýkrát dostal obranca P.K. Subban, ktorý doteraz nemohol hrať pre chýbajúcu zmluvu. Canadiens sa darilo v defenzíve i v ofenzíve a Buffalo zdolali vysoko 6:1. Súboj nedohral obranca Sabres Andrej Sekera, ktorý sa zranil pri blokovaní Jemelinovej strely v prvej tretine. Po ošetrení to ešte krátko skúsil, ale napokon zo zápasu odstúpil. Bližšie podrobnosti o zranení budú známe po nedeľňajších vyšetreniach.

Montreal - Buffalo 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Góly: 20. Rene Bourque (B. Gionta, Plekanec), 23. Gallagher (Galchenyuk, Bouillon), 31. Desharnais (Eller), 31. Eller (Galchenyuk, T. Kaberle), 42. Rene Bourque (Plekanec), 53. Desharnais (Eller, Subban) - 44. Vanek (Foligno)

Colorado - Edmonton 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 33. Parenteau (McGinn, R. Wilson), 36. McGinn (Duchene), 59. P. Šťastný (J. Mitchell, Duchene) - 1. Jakupov (Hemský, S. Gagner)

Philadelphia sa vďaka tretiemu víťazstvu v ročníku odpútala z dna tabuľky, Carolinu zdolala doma 5:3. Pomohli jej k tomu aj prvé tri využité presilovky. Z 31 stretnutí od 28. novembra 2003 proti Hurricanes vyhrali Flyers 23.

Philadelphia - Carolina 5:3 (3:2, 2:0, 0:1)
Góly: 6. K. Foster (Read, Couturier), 15. Coburn (Voráček, B. Schenn), 16. Briere (Giroux, K. Timonen), 21. Knuble (Read), 33. Giroux (K. Timonen, Briere) - 9. Pitkänen (E. Staal), 16. E. Staal (Tlustý), 44. Dwyer (Jordan Staal, Skinner)

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 21 minút, počas ktorých raz musel putovať na trestnú lavicu a dvakrát ohrozil Jamesa Reimera v bránke Toronta.

Toronto - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 9. Ch. Bourque (Kelly, Peverley)

Keďže Tampa Bay zaváhala doma s New York Rangers (2:3), na prvé miesto vo Východnej konferencii sa dostal po futbalovom víťazstve 1:0 v Toronte Boston. O výsledku rozhodol Chris Bourque svojím prvým gólom od 30. decembra 2008. Vtedy bol ešte hráčom Washingtonu.

"Ani som nedúfal, že sa mi podarí po tak dlhej dobe dať ešte v NHL gól. Akoby som padal do nejakej čiernej diery a teraz som sa z nej dostal," usmieval sa po zápase Bourque.

Marián Gáborík z NY Rangers nebodoval tretíkrát v rade, v Tampe neprešla za chrbát Mathieua Garona žiadna z jeho troch striel. Rangers pripravili Lightning prvú domácu prehru v sezóne.

Tampa Bay - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 25. Stamkos (Carle, St. Louis), 60. Stamkos (Carle, Malone) - 30. Stepan (Pyatt, Hagelin), 44. Nash (B. Richards, M. Staal), 55. Hagelin (Pyatt)

Arťom Anisimov zabezpečil dvoma gólmi víťazstvo Columbusu nad Detroitom 4:2.

Columbus - Detroit 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Wisniewski (Ťutin, Brassard), 23. Anisimov, 38. Anisimov (Moore, J. Johnson), 54. Letestu (Dubinsky, Ťutin) - 9. Franzén (N. Kronwall, J. Ericsson), 60. Brunner (Filppula)

Z čistého konta sa tešil Mike Smith z Phoenixu, Coyotes zdolali Dallas 2:0. V drese "kojotov" odohral prvý súboj od apríla 2012 Raffi Torres, ktorému sa skončil 21-zápasový trest za atak na Mariána Hossu v minulosezónnom play-off.

Phoenix - Dallas 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. N. Johnson (Korpikoski), 43. Boedker (Hanzal, D. Morris)

V juhokalifornskom derby vyhral Anaheim nad Los Angeles 7:4. Hetrikom sa v zápase prezentoval Nick Bonino, Teemu Selänne strelil v závere svoj 666. gól v NHL v kariére.

"Až doteraz som nestrelil v seniorskej kariére veľa gólov. Teším sa z prvého hetriku v NHL, sú to skutočne dobré pocity," uviedol Bonino, ktorý v prvých 91 stretnutiach kariéry dosiahol 6 presných zásahov. Hetrik v tejto sezóne už dosiahol počas výlukového pôsobenia v druhej najvyššej talianskej súťaži.

Anaheim - Los Angeles 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)
Góly: 3. Bonino (Etem), 6. Bonino (Etem, Allen), 14. Getzlaf (Perry), 30. Souray, 37. Palmieri (S. Koivu, Sbisa), 49. Bonino (B. Ryan, Sbisa), 58. Selänne (Bonino, B. Ryan) - 10. D. Brown (Kopitar, Doughty), 10. Stoll (Gagne, Vojnov), 22. D. Brown (Doughty, M. Richards), 35. Justin Williams (Gagne)

Hokejisti San Jose prehrali prvýkrát v skrátenom ročníku NHL až v ôsmom stretnutí, v sobotu neuspeli proti Nashville 1:2 po samostatných nájazdoch. V drese Sharks sa v rozstrele nepresadil Michal Handzuš, ktorý rozhodol o víťazstvách svojho tímu v predchádzajúcich dvoch zápasoch práve v tejto hernej situácii. Bod navyše pre Nashville, ktorý rovnakým pomerom po nájazdoch zdolal v predchádzajúcom súboji Los Angeles, vybojoval Craig Smith.

San Jose - Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 54. Havlát (Gomez) - 41. S. Kostitsyn (C. Wilson), rozhodujúci sam. nájazd C. Smith

Hokejisti Pittsburgh Penguins uspeli pred vlastnými fanúšikmi v skrátenej sezóne NHL až na tretí pokus, keď si v sobotňajšom zápase poradili s New Jersey 5:1. Pre Devils je to prvá prehra v riadnom hracom čase v sezóne a už štvrtá v rade, trikrát predtým neuspeli po predĺžení či po samostatných nájazdoch.

"Zjednodušili sme našu hru a prejavilo sa to na výsledku," povedal kapitán Penguins Sidney Crosby.

Pittsburgh - New Jersey 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 23. B. Sutter (Crosby, Malkin), 30. Kunitz, 43. Letang (Kunitz, Malkin), 48. Crosby (Kunitz, Dupuis), 50. Bortuzzo (Crosby, Dupuis) - 33. A. Greene (Zubrus, R. Carter)

• Zdroj: TASR, nhl.com