Famózny Hamšík dal gól všetkým tímom Serie A: Na vedúci Juventus nemyslíme!

Marek Hamšík sa teší z gólu, ktorým otvoril skóre zápasu Neapol - CataniaMarek Hamšík sa teší z gólu, ktorým otvoril skóre zápasu Neapol - Catania Zdroj: SITA

NEAPOL - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík z SSC Neapol bol jednou z ústredných postáv stretnutia 23. kola talianskej súťaže proti Catanii (2:0).

Najskôr strelil prvý gól a na druhý prihral obrancovi Paolovi Cannavarovi. Zverenci trénera Waltera Mazzarriho sa aj vďaka nemu bodovo dotiahli v tabuľke Serie A na vedúci Juventus Turín, ktorý má zápas k dobru.

"Vedeli sme, že proti Catanii to nebudeme mať jednoduché. A to sa potvrdilo v prvej polhodinke. Potom sa nám podarilo dať do prestávky dva góly, čo bolo veľmi dôležite,“ uviedol na svojom oficiálnom webe Marek Hamšík.

Catania bola doteraz jediným tímom Serie A, ktorej slovenský stredopoliar nedal gól. Teraz už skóroval proti každému zo súčasných účastníkov najvyššej talianskej súťaže. Hamšík bol proti Catanii na ihrisku do 77. minúty. Pri odchode z ihriska ho vytlieskalo takmer 50-tisíc nadšených divákov.

"Je skvelé, že pokračujeme v úspešných dueloch a držíme sa na popredných priečkach tabuľky. My na vedúci Juventus nemyslíme. Staráme sa iba o seba,“ doplnil pre svoj web Hamšík.

V tejto sezóne je slovenský reprezentant najproduktívnejším hráčom Serie A, okrem deviatich presných zásahov poslal spoluhráčom aj jedenásť gólových prihrávok.

• Zdroj: SITA, youtube