Balotelli rozhodol v premiére o výhre AC, Weiss premenil penaltu

Mario Balotelli so spoluhráčmi s AC MilánoMario Balotelli so spoluhráčmi s AC Miláno Zdroj: SITA

RÍM - Taliansky reprezentačný útočník Mario Balotelli sa hneď v súťažnom debute za AC Miláno strelecky presadil, keď v nedeľu otvoril skóre na San Sire v zápase proti Udinese. Iba tri dni od skompletizovania prestupu z tímu anglického majstra Manchester City ho tréner Massimiliano Allegri postavil do základu, keď sa v rozvičke zranil Giampaolo Pazzini.

Nová akvizícia "Rossoneri" sa zapísala do listiny strelcov najprv v 25. minúte po centri Stephana El Shaarawayho. Hostia ale vyrovnali v 55. minúte Giampierom Pinzim, o triumfe domácich však rozhodol z pokutového kopu v 90.+3 minúte hrdina zápasu Balotelli.

Úradujúci taliansky futbalový majster Juventus Turín vyhral v nedeľnom zápase 23. kola Serie A na ihrisku Chieva Verona tesne 2:1. "Starej dáme" patrí v ligovej tabuľke priebežná líderská pozícia.

V stretnutí medzi Delfino Pescara a FC Bologna otvoril v 30. minúte skóre slovenský reprezentant Vladimír Weiss po premenenom pokutovom kope. Jeho gól však nestačil a z výhry 3:2 sa tešili futbalisti Bologne.

Do nedeľného diania zasiahol aj ďalší Slovák. V drese Janova nastúpil od začiatku stretnutia proti Laziu Rím Juraj Kucka, ktorý v 22. minúte asistoval pri góle Andrea Bertolacciho. Janovčania si vydreli víťazstvo 3:2 v posledných sekundách duelu po presnom zásahu stredopoliara Marca Rigoniho.

Prekvapenie sa zrodilo na ihrisku Sieny, kde domáci zdolali Inter Miláno 3:1. "Nerazzurri" dohrávali od 55. minúty stretnutie bez vylúčeného obrancu Cristiana Chiva.

Chievo Verona - Juventus Turín 1:2 (0:2)
Góly: 52. Thereau - 10. Matri, 42. Lichtsteiner

FC Janov - Lazio Rím 3:2 (2:0)
Góly: 17. Borriello, 22. Bertolacci, 90.+4 Rigoni - 58. Floccari, 82. Mauri (z 11 m)

Delfino Pescara - FC Bologna 2:3 (2:1)
Góly: 30. WEISS (z 11 m), 45. D'Agostino (z 11 m) - 34. Diamanti (z 11 m), 50. Gilardino, 66. Kone
/V. Weiss za domácich celý zápas/

AC Siena - Inter Miláno 3:1 (2:1)
Góly: 21. Emeghara, 25. Sestu, 55. Rosina (z 11 m) - 22. Cassano, ČK: 55. Chivu (Inter)

AC Miláno - Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 25. a 90.1 Balotelli (druhý z pok. kopu) - 55. Pinzi

• Zdroj: TASR, SITA, dailymotion