Prešov v posledných sekundách prišiel o výhru nad lídrom SEHA League

Prešovčania až v posledných sekundách zápasu inkasovali vyrovnávajúci gólPrešovčania až v posledných sekundách zápasu inkasovali vyrovnávajúci gól Zdroj: TASR

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov mali vo svojom prvom tohtoročnom zápase v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" na dosah skalp lídra tabuľky, keď v utorkovom stretnutí 13. kola 2. ročníka súťaže remizovali na domácej pôde s chorvátskym družstvom RK Croatia Osiguranje Záhreb 26:26 (14:11).

Tatran nadviazal v I. polčase na kvalitný sobotňajší výkon z Pohára EHF a od začiatku duelu bol vo vedení. Hoci vyhrával 8:4, súper znížil na 8:9, ale o chvíľu neskôr bol po úspešných rýchlych kontrách rozdiel v prospech Prešova opäť štvorgólový (12:8).

Domáci hneď po zmene strán zvýšili z polčasových 14:11 na 16:11, stále však nebolo rozhodnuté, keďže do konca zostávalo ešte veľa času. Záhrebčania postupne sťahovali manko a v 59. min sa dočkali vyrovnania (25:25). Vzápätí D. Krok naklonil skóre na stranu Šarišanov, ale po vylúčení Pejoviča hostia na smútok divákov v Tatran handball aréne vyrovnali štyri sekundy pred koncom na 26:26. Pre Prešovčanov je to prvý nerozhodný tohtosezónny výsledok v tejto súťaži.

Zverenci trénera Romana Lamača majú po dvanástich zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 6 výhier - 1 remíza - 5 prehier a v tabuľke sú so ziskom 19 bodov naďalej na 7. mieste.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví na budúci utorok 19. 2., keď od 18.00 h privíta v dohrávke 11. kola čiernohorský tím Lovčen Cetinje.

Tatran Prešov (SR) - RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.) 26:26 (14:11)
Najviac gólov: Krištopans 7, Antl, D. Krok a T. Mažár po 4 - T. Valčič a Horvat po 5, Mandalinič 4
pok. hody: 0 - 3/1, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Šatordžija a Pandžič (Bosna a Herceg.), 1875 divákov