Prešov ani do tretice v extralige nevyhral, cenný bod pre ŠKP

Andrej Petro sa prediera defenzívou ŠKPAndrej Petro sa prediera defenzívou ŠKP Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hádzanári ŠKP Bratislava remizovali v zápase 22. kola Tipos extraligy s Tatranom Prešov 30:30.

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 30:30 (15:14)
Najviac gólov: Pupík 7, M. Volentics 6, Slaninka 5, Kucharik 5/1 - Krištopans 6, Hrstka 5/3, Guzy a Petro po 4
Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 250 divákov

Domáci vyhrávali v úvode 1:0, potom však museli doťahovať mierny náskok Prešovčanov. Hráčom Tatrana sa v závere prvého polčasu vypomstili experimenty s hrou bez brankára. Hádzanári ŠKP šnúrou štyroch gólov otočili v 27. min stav na 15:13.

S chuťou hrajúci Bratislavčania sa na začiatku druhého dejstva ujali vedenia 18:15, Prešovčania však v 41. min otočili na 21:20. Domácich podržal brankár Pejko a v 55. min viedli 28:26. Z víťazstva sa však netešili, keď v poslednej minúte vyrovnal na konečných 30:30 Radčenko. Deväťmetrový hod domáceho Slaninku po uplynutí hracieho času skončil na konštrukcii prešovskej bránky.