Slovan vstúpil do play off hladkou prehrou, Janus päťkrát inkasoval

Momentka zo zápasu Dinamo Moskva - Slovan BratislavaMomentka zo zápasu Dinamo Moskva - Slovan Bratislava Zdroj: dynamo.ru

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava začali vyraďovaciu časť Kontinentálnej hokejovej ligy hladkou prehrou 1:5 na ľade Dinama Moskva. Nadviazali tak na nepriaznivé výsledky zo základnej časti s týmto súperom, keď už dvakrát ťahali za kratší koniec (2:3, 1:2 sn). Jediným strelcom "belasých" bol český legionár Michal Vondrka. Obhajca trofeje sa v sérii na štyri zápasy ujal vedenia 1:0.

Druhý zápas série je na programe vo štvrtok 21. februára od 16:30 SEČ.

Zverenci trénera Rostislava Čadu začali vlažne a už v 9. minúte prehrávali, keď sa strelecky presadil Cvetkov. Na 2:0 zvýšil ešte v prvej tretine Mosaľov. Hostí dostal v druhom dejstve späť do hry Vondrka, domácim vrátil dvojgólový náskok tečovanou strelou obranca Derľuk. Slovan už nedokázal zdramatizovať duel, naopak v záverečnej časti sa dvakrát strelecky presadil český legionár Petružálek.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 17. Mosaľov (Kvapil), 34. Derľuk (Soin, Koňkov), 48. Petružálek (Kvapil, Solovjov), 51. Petružálek (Kokarev, Cvetkov) - 27. Vondrka (Miklík, Tabaček). Strely 31:29. Rozhodcovia: Kulakov, Šenev - Aľošin, Ivanov (všetci Rus.), vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5212 divákov.

Dinamo: Jeriomenko - Višnevskij, Graňák, Solovjov, Derľuk, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev - Koňkov, Sojin, Babenko - Petružálek, Cvetkov, Kokarev - Sopin, Gorovikov, Kasjančuk - Kvapil, Pestunov, Mosaľov

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Štajnoch - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Kytnár, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Ölvecký, Mikúš - Preisinger, Šťastný

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Myslím si, že až do stavu 3:1 sme hrali veľmi dobre, boli sme domácemu tímu vyrovnaným súperom. Potom sa začal prejavovať rozdiel v pohybe, agresivite a úspešnosti v osobných súbojoch. Následne už naša bojová morálka nebola taká, akú sme si predstavovali. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, ale proti takému silnému tímu ako je Dinamo nie je jednoduché udržať si to herné nasadenie celý zápas. Musíme zlepšiť fyzickú prácu a agresivitu, najmä v obrane. Určite sa pokúsime v druhom zápase vyhrať, ak by sme si taký cieľ nedávali, nemuseli sme do Moskvy ani chodiť."

Jakub Petružálek: "Som spokojný, ako nám to vyšlo. Proti obrane Slovana sa ťažko presadzovalo, majú dobrý defenzívny systém, je ťažko hrať u nich v zóne, keď hrajú jeden na jedného. V druhom zápase to budeme mať o to ťažšie."

Michal Vondrka: "Dinamo má výborný tím, jeho hráči využili skoro všetky naše chyby, boli veľmi produktívni. Myslím si, že výsledok nezodpovedá celkom priebehu zápasu, až tak zle sme nehrali. Nejaké šance sme si utvorili. Pri mojom samostatnom úniku som videl, že brankár vyšiel ďaleko z bránkoviska, snažil som sa o blafák, žiaľ, trafil som tyčku. Za pár minút sme však dali gól a za stavu 2:1 súper znervóznel. Keby sme to vtedy pridali ďalší zásah, mohol sa duel skončiť úplne iným výsledkom."

ONLINE KOMENTÁR:

Slovan v prvom stretnutí skončil so štvorgólovou prehrou, Dinamo potvrdilo pozíciu papierového favorita.

60. min: Domáci priaznivci oslavujú prvé víťazstvo v sérii, aj keď atmosféra rozhodne nie je nejaká búrlivá.

59. min: Sersen si vyskúšal strelu, od modrej však neohrozil Jeriomenka.

59. min: Ani túto presilovku zverenci trénera Čadu nevyužili, po návrate Lukina na ľad ihneď šanca domáceho mužstva.

58. min: Dinamo si je vedomé svojho náskoku a s prehľadom sa bráni.

57. min: Veľká šanca Juraja Mikúša, netrafil puk pred odkrytou bránkou.

56. min: V krátkom slede druhé vylúčenie na domácej strane, za hru vysokou hokejoku si oddýchne Lukin.

54. min: Slovan bol takmer celé dve minúty v útočnom pásme, obstreľoval Jeriomenka, ale ten odolal.

52. min: Menšia potýčka na ľadovej ploche, do konfliktu sa dostali Sojin a Ölvecký. Na trestnú lavicu si sadá iba Rus, ktorý fauloval a ešte aj atakoval Slováka po odpískaní.

51. min: Ruský tím sa v týchto fázach už hokejom baví, Petružálek síce z nájazdu neskóroval, ale dostal sa aj k dorážke a v páde zasunul puk za Janusa - 5:1!

49. min: Slovanisti sa skúšajú skorigovať výsledok, ale obrana Dinama funguje spoľahlivo.

48. min: Nenápadná, ale pekná a rýchla akcia. Petružálek dostal ideálnu prihrávku, spracoval si puk a od ľavého mantinelu perfektne trafil. Otvára si strelecký účet v Diname po prestupe z Chabarovska - 4:1!

47. min: Pri tlaku Dinama to vyzeralo, ako keby hrali domáci presilovú hru. Slovan sa nevedel dostať dlhé sekundy k puku.

46. min: Hrá sa v plnom počte. Viac práce má stále slovenský brankár.

45. min: Pred Janusom to horelo, Kokarev to skúšal z viacerých pozícií. Skóre sa nemení.

43. min: Aktívny Kasjančuk sa natlačil pred bránku, faulom ho zastavil až Sersen.

42. min: "Belasí" prežili početnú nevýhodu a okamžite sa vyrútili do ofenzívy.

41. min: Začala sa posledná dvadsaťminútovka, Slovan v oslabení po vylúčení Kytnára.

Strely 18:19. Priebežné výsledky: CSKA - Lev 1:1 po II. tretine, Jaroslavľ - Čerepovec 1:1 v III. tretine, Petrohrad - Mytišči 0:0 po II. tretine.

40. min: Dinamo kontrolovalo dianie s pukom na hokejkách. Nezvládol to Kytnár, ktorý si už tretíkrát sadá na trestnú lavicu. Aj za 20 sekúnd stihli ešte domáci hráči rozkrútiť poriadny kolotoč pred Janusom. Slovan však odolal a do kabín ide s dvojgólovou stratou.

39. min: Štajnochovu nepresnú rozohrávku zachytil Petružálek, ale Kokarev jeho ideálnu prihrávku nedokázal zakončiť podľa predstáv.

37. min: Bližňák v dobrej pozícii trafil iba do Jeriomenka, pri dorážke už netrafil bránku.

37. min: Iniciatívu opäť prebrali domáci hokejisti, Slovan môžu mrzieť nevyužíté šance.

35. min: Petružálek sa snažil z veľkého uhla prekvapiť Janusa.

34. min: Dinamo preplo na vyššie obrátky, využilo dlhé striedanie Slovanistov a Derľuk od modrej čiary aj vďaka teču Tomáš Mikúša prestrelil všetko a puk končí v sieti - 3:1!

33. min: Graňák zavelil do ofenzívy, predviedol svoju tvrdú strelu a vystrašil Janusa. Vzápätí dobrá príležitosť pre Kasjančuka, zasiahol skvelý slovenský gólman. .

32. min: Slovanisti zovierajú protivníka v pásme, Dinamo sa nevie dostať z tlaku.

31. min: Miklík preveril jeho pozornosť strelou od modrej čiary.

30. min: Domáci sú mierne zaskočení, nestíhajú zachytávať útoky súpera a Jeriomenko sa nemôže sťažovať na nedostatok práce.

29. min: Slovan zvýšil aktivitu a vycítil šancu.

28. min: Ďalšia šanca Daňa, ktorý je pri chuti. Jeriomenko s veľkým šťastím vyrazil puk na hornú sieť.

27. min: Vondrka sa predsa dočkal, vo svojej druhej veľkej šanci už bol neomylný, nádherne si položil Jeriomenka a vracia "belasých" do zápasu 2:1!

27. min: Oba tímy sa teraz zamerali takmer iba na ofenzívu, Slovan začal byť veľmi nebezpečný.

26. min: Gorochov fauloval Daňa, presilovka pre hostí.

25. min: Na opačnej strane identická možnosť pre Kokareva, ten netrafil bránku.

24. min: Vondrka sa vyrútil do samostatného nájazdu, bekhendový blafák skončil na ľavej žrdi.

23. min: Štajnoch inkasoval zásah hokejkou, ale rozhodcovia si to nepochopiteľne nevšimli. Na jeho tvári sa objavila aj krv.

22. min: Obrovská šanca pre Daňa, po Lipianskeho skvelej prihrávke nedokázal zasunúť puk do bránky.

22. min: Kytnár na ľade, Slovan môže opäť myslieť aj na ofenzívu.

21. min: Domáci sa okamžite nasťahovali do pásma, ale Sigalet skvelým zákrokom vyhodil puk.

- Strely 8:8. Ostatné priebežné výsledky dnešných zápasov play off: Jaroslavľ - Čerepovec 1:1 v II. tretine, Petrohrad - Mytišči 0:0 po I. tretine, CSKA - Lev 1:0 po I. tretine.

20. min: Slovan sa v tejto časti už ubránil, ale oslabený bude hrať aj prvých 50 sekúnd v druhej.

19. min: Tlak Dinama pokračuje, Kytnár až v poslednom momente zachránil pri ďalšej šanci, lenže iba vďaka faulu a druhýkrát si sadne na trestnú lavicu.

18. min: Nedáš-dostaneš teraz platilo stopercentne. Z okamžitého protiútoku pohrozil Mosaľov a strelou cez nohy Tabačeka nedal šancu Janusovi - 2:0!

18. mim: Veľká príležitosť Slovana, Kukumberg perfektne potiahol puk, posunul ho Kytnárovi a ten poriadne vystrašil Jeriomenka.

18. min: Zmeniť to chcel Pestunov, ktorý sa perfektnou individuálnou akciou dostal až pred Janusa, ale nedokázal presne zakončiť.

17. min: Hluchšia fáza tretiny, je to skôr opatrné a oba tímy vyčkávajú.

14. min: Graňák na domácej strane dostáva veľmi veľa priestoru, snaží sa hľadať spoluhráčov dlhými prihrávkami.

13. min: Dinamo hrá v plnom počte, Slovan sa nedostal ani ku streleckému pokusu.

12. min: Polovicu času početnej výhody trvalo Slovanistom, kým sa usadili v útočnom pásme.

11. min: Prvá presilovka pre Slovan, Sopin sa previnil tým, že hral aj bez prilby. Až potom sa snažil ujsť na striedačku, ale rozhodcovia si to všimli.

11. min: Dinamo pokračuje v aktívnej hre a hrá sa takmer stále v pásme hostí.

9. min: Faulovaný ruský hokejista sa pomstil najlepším možným spôsobom, dostal až príliš veľa priestoru pred Janusom a po pár 13 sekundách otvára skóre - 1:0!

9. min: Kytnár si pomohol nedovoleným zákrokom, Cvetkova vrazil na mantinel a dostal trest na 2 minúty.

8. min: Slovanisti vyčkávajú na červenej čiare a dôkladne si bránia svoje pásmo. Čakajú na ojedinelé protiútoky.

7. min: Dinamo zatiaľ jasne aktívnejšie, snaží sa hľadať cestičku cez obranu "belasých".

6. min: Domáci priaznivci sa snažia podporiť hráčov v modrých dresoch, od prvej sekundy neúnavne skandujú.

5. min: Veľká šanca pre Kasjančuka, našťastie pre Slovan netrafil bránku.

5. min: Bartovič robí rýchlosťou problémy domácej obrane, po dôraznom prieniku sa však k zakončeniu nedostal.

3. min: Kytnár dobiedzal pred bránkou, ďalšiu strelu si pripísal Ölvecký.

2. min: Z následného protiútoku okamžite v akcii aj Janus, ktorý prvýkrát chytá v novej maske so symbolmi Slovana.

2. min: Prvú strelu stretnutia si pripísal Bartovič, Jeriomenko nemal problémy.

1. min: Zápas sa začal, úvodné buly vyhral domáci tím.

- Staručký štadión v Lužnikách sa postupne zaplnil, stretnutie bude mať napokon dobrú kulisu.

- Do úvodného vhadzovania zostáva pár minút. Ešte predtým oficiality, štátne hymny a pozdravy kapitánov s rozhodcami.

- Tímy sú už na ploche, zatiaľ pred riedko zaplneným hľadiskom.

(foto: facebook.com/hcslovan)

- Kanadské bodovanie v tíme "belasých" vyhral v základnej časti Michel Miklík, ktorý si 52 súbojoch pripísal 24 bodov za 9 gólov a 15 prihrávok. S trojbodovým odstupom skončil za ním Roman Kukumber, najlepším strelcom mužstva je Libor Hudáček s 11 presnými zásahmi.

- Najproduktívnejším hráčom moskovského tímu sa stal Alexander Ovečkin, aj napriek tomu, že odohral iba 31 stretnutí, kým odišiel opäť do NHL. V nich strelil 19 gólov a pridal 21 asistencií. Za ním skončil ďalší hráč Washingtonu Capitals, Švéd Nicklas Bäckström si pripísal 25 bodov (10+15) v 19 dueloch. Z aktuálneho kádra skončil najlepšie Denis Kokarev, v 44 zápasoch získal 22 bodov (13+9).

- Dinamo je obhajcov Gagarinovho pohára pre víťaza súťaže, v základnej časti sa umiestnilo na treťom mieste so 101 bodmi (150:115). Slovan nazbieral 78 bodov so skóre 124:127.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu play off Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Dinamom Moskva a Slovanom Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, TASR, khl.ru