Tradičné finále ženskej volejbalovej extraligy: Slavia šiestykrát vyzve Doprastav

Momentka zo zápasu Slávia EU Bratislava - Volley project UKF NitraMomentka zo zápasu Slávia EU Bratislava - Volley project UKF Nitra Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Šiestykrát v rade sa vo finále play-off volejbalovej extraligy stretnú bratislavské družstvá VK Slávia Ekonomická univerzita s VK Doprastav. Favorizované tímy zo slovenskej metropoly nezaváhali ani v tretích semifinálových dueloch.

Slávia EU si poradila Volley project UKF Nitra 3:0 (14, 13, 20) a Doprastav v "malom" bratislavskom derby zdolal VŠK Paneurópa 3:1 (16, 18, -17, 15). Obe série sa teda skončili víťazstvami 3:0 tradičných súperov o titul.

Slávistky ani v treťom vzájomnom zápase nedovolili vysokoškoláčkam z UKF Nitra čo i len čiastkovú radosť zo zisku setu. V celom zápase jasne dominovali vo všetkých činnostiach a volejbalistky spod Zobora sa často len prizerali ich akciám. Za 68 min bolo rozhodnuté o triumfe a postupe zvereniek Martina Hančíka do finále.

Doprastaváčky výborne odohrali prvé dva sety a zdalo sa, že aj ich stretnutie bude veľmi rýchlo ukončené. Súperky však potom zdvihli hlavy a v koncovke tretieho setu dominovali. Bol to však len krátky záblesk, vo štvrtom už opäť hralo iba domáce družstvo.

Finálová séria sa bude hrať opäť na tri víťazstvá, začne sa v sobotu 6. apríla súbojom v Športovej hale Mladosť, ktorá je domovskou pre Sláviu EU.

VK Slávia EU Bratislava - Volley project UKF Nitra 3:0 (14, 13, 20) - konečný stav série: 3:0
68 min, rozhodovali: Sarka, Szász, 250 divákov

VK Doprastav Bratislava - VŠK Paneurópa Bratislava 3:1 (16, 18, -17, 15) - konečný stav série: 3:0
90 min, rozhodovali: Bajči, Královič, 100 divákov