Kamasová v marockom Agadire 64., prvý triumf pre 17-ročnú Thajčanku

Zuzana KamasováZuzana Kamasová Zdroj: facebook.com/zkamasova

AGADIR - Slovenská profesionálna golfistka Zuzana Kamasová obsadila na turnaji Ladies European Tour (LET) Lalla Meryem Cup v marockom Agadire 64. miesto. Členka klubu Gray Bear Tále mala celkové skóre 301/+17 a za víťaznou thajskou tínedžerkou Ariyou Jutanugarnovou (17) zaostala o 31 úderov.

Kamasovej, ktorá v Agadire pred dvomi rokmi získala historický titul pre Slovensko, sa najviac vydarilo úvodné kolo so 71 údermi. V ďalších "rundách" zapisovala 73, 79 a 78 úderov. V celkovom rebríčku príjmov LET figuruje Kamasová s čiastkou 910 eur na 113. mieste.

Pre 17-ročnú víťazku z Bangkoku to je prvý profesionálny triumf v kariére. Na turnajové prvenstvo, za ktoré zinkasovala 48.750 eur, potrebovala Jutanugarnová len štyri štarty.

Pozoruhodný výkon s vygradovaným finišom zaznamenala Klára Spilková, ktorá skončila na delenom ôsmom mieste s celkovou bilanciou 279/-5. Česká golfistka absolvovala záverečné kolo so skóre -5, čo sa okrem nej podarilo už len štyrom hráčkam. Spilková si za svoj výkon pripísala na účet 6.971 eur a pohybuje sa okolo 42. miesta v rebríčku Order of Merit.