Good Angels Košice v úvodnom finálovom súboji deklasovali Ružomberčanky

Nadia Parker, Košičanka Tijana Krivačevič a Katarína Tetemondová Nadia Parker, Košičanka Tijana Krivačevič a Katarína Tetemondová Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky úradujúceho majstra Good Angels Košice zvíťazili v prvom zápase finále extraligy žien na domácej palubovke nad MBK Ružomberok 73:48. V sérii hranej na tri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0.

V drese Good Angels sa prekvapujúco predstavila aj Američanka Natasha Lacyová, ktorá sa pripojila k tímu na tri zápasy bez nároku na honorár.

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 73:48 (38:26)
Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Šarišský, TH: 23/14-12/9, fauly: 14:20, trojky: 3:3, 5 faulov: Vanderslootová (Ružomberok), 2000 divákov
/na zápasy: 1:0/

Košice: Krivačevičová 20, Quigleyová 15, Bojovičová 11, Kupčíková a Kulichová po 6 (Hruščáková 7, Lacyová 6, Sverrisdóttirová 2, Balintová 0, Pindrochová 0)

Ružomberok: Holmesová 16, Lukačovičová 9, Parkerová 7, Tetemondová 4, Vanderslootová 3 (Kmeťová 5, Minčíková 4, Brezániová 0, Baburová 0)

Domáce basketbalistky začali bez rešpektu a v 5. minúte už vyhrávali po presnom zásahu Bojovičovej 13:2. Hostkám nešlo zakončenie a po úvodnej desaťminútovke prehrávali vysoko 4:19. Good Angels pokračovali v koncentrovanej hre a Quigleyová v 16. minúte už zvýšila na 31:11. V záverečných štyroch minútach sa Ružomberku predsa len podarilo korigovať na prijateľných 26:38, keď s klaksónom zaznamenala trojku Holmesová.

Košičanky pridali ďalšie štyri body hneď v úvode druhého dejstva a v 23. minúte svietil po trojke Quigleyovej na ukazovateli skóre stav 45:26. Až potom sa v hosťujúcom družstve presadila Minčíková a o minútu neskôr i jej spoluhráčka Parkerová, ktorá upravila na 45:30. Na rozdiel dvadsiatichštyroch bodov zvýšila v 30. minúte trojkou Bojovičová (60:36). V záverečnej desaťminútovke už "anjelky" doviedli zápas do úspešného konca a po výsledku 73:48 sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Musím povedať, že nám zápas okrem druhej štvrtiny vyšiel dobre po defenzívnej stránke. Súpera sme dostali pod tlak a dovolili mu nastrieľať iba štyri body v prvej štvrtine. Napriek tomu je dvadsaťšesť stratených lôpt z našej strany priveľa. Sme nesmierne spokojní s prvým víťazstvom. Musíme čo najskôr zabudnúť na tento zápas a pripraviť sa na ďalší na palubovke Ružomberka, ktorý bude nesmierne ťažký."

Štefan Svitek, tréner MBK Ružomberok: "Myslím si, že súper od začiatku kontroloval vývoj tohto stretnutia. Mali sme slabý útok a zaznamenali pod päťdesiat bodov, s ktorými sa nedá pomýšľať na lepší výsledok so semifinalistom EL. Zbytočná nervozita a zbytočne vynechaných plno dobrých streleckých pozícii, predovšetkým v prvej štvrtine. Súper si udržiaval dvadsaťbodový náskok a napokon vyhral o dvadsaťpäť bodov."