Volley Team potvrdil domácu suverenitu, nad Humenným vedie 3:1

Momentka zo zápasu Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes HumennéMomentka zo zápasu Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Vo štvrtom stretnutí finále play-off volejbalovej extraligy mužov zvíťazil Volley Team Bratislava na domácom ihrisku nad obhajcom titulu VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18). V sérii hranej na štyri víťazstvá zvýšil bratislavský klub svoje vedenie na 3:1.

Znamená to, že k zisku prvého titulu majstra Slovenska mu chýba ešte jeden triumf. Piaty zápas finálovej série je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v Humennom.

Po vyrovnanom úvode sa Humenčania rozhodli zobrať réžiu do vlastných rúk. Už po prvom technickom oddychovom čase súperovi odskočili, poľahky dotiahli úvodný set k víťazstvu 25:21 a ujali sa vedenia 1:0.

Druhé dejstvo bolo dramatické a vyrovnané. Tímy sa striedali vo vedení, mierne navrch mali domáci, ktorým vychádzalo podanie, hostia naopak práve v tejto dôležitej činnosti zaostávali. V koncovke potrebovali „bieli tigri“ na uzavretie hry štyri setbaly, nakoniec však po výsledku 28:26 vyrovnali na 1:1.

Hráčom VT UNICEF narástli krídla. Hneď na začiatku tretieho setu si vďaka sérii skvelých obranných zákrokov na sieti vypracovali niekoľkobodový náskok a ten si potom už iba udržiavali. V závere už Humenčania obhajujúci titul z predchádzajúceho roka rezignovali. Domáci vyhrali túto časť zápasu 25:21 a ujali sa vedenia 2:1.

Volley Team UNICEF v tejto sezóne neprehral na vlastnom ihrisku v extralige ani jeden zápas a túto „tradíciu“ nedokázali prelomiť ani „chemesáci“. Vo štvrtom sete mali opäť domáci lepší nástup. Vychádzal im servis, dominovali aj na sieti, východniari im nedokázali odolávať. Zverenci trénera Branislava Pistoviča vyhrali presvedčivo 25:18, celý zápas 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj vo finálovej sérii.

Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18) - stav série 3:1
118 min, rozhodovali: M. Kováčik, Mokrý, 500 divákov

VT UNICEF: Paták (22 bodov), Benčič (6), M. Hukel (4), Sunder (22), Kašper (9), Končál (1) libero Kubš (M. Hriňák /0/, Kauliakamoa /0/, T. Halanda /10/)

VK Chemes: S. Soták (1), Lízala (8), M. Mizerák (13), Sarnecki (10), Javorčík (17), Joščák (10), libero Krys (Leškanič /0/, Bališin /0/, J. Hriňák /0/, Pavelka /0/)

Branko Pistovič (tréner VT UNICEF): "Zvládli sme oba domáce zápasy, sme spokojní. Tento štvrtý duel bol veľmi náročný a sami sme si to pred ním aj uvedomovali. Náročné to bolo najmä po psychickej stránke. Teraz však pôjdeme do Humenného, ako keby sa nič nedialo, pôjdeme tam skúsiť vyhrať a uvidíme, čo to prinesie. Je dobré, že v tejto sezóne sa nám doma zatiaľ darí. Dnes sme zvíťazili veľmi disciplinovanou hrou a dôležité bolo, že sme zvládli koncovku druhého setu. Nezvyknem chváliť jednotlivcov, ale čo dnes vytiahol mladý Halanda, ktorý celú sezónu v podstate presedel na lavičke, je skvelé. Ukázalo sa, že mám 12 hráčov a na každého sa môžem spoľahnúť."

Richard Vlkolinský (tréner VK Chemes): "Ťažko povedať, či sa zápas zlomil na koncovke druhého setu. Možno áno, možno nie. Ale asi by to bolo zaujímavejšie, keby sme viedli 2:0. Neviem, či nás tá koncovka tak rozhodila, ale veci, ktoré sme mali plniť, sme robili len v prvom a druhom sete. Potom pod tlakom súpera sme začali kaziť a to bola veľká chyba. Už pred sériou som avizoval, že nie sme favoritom, a preto som čakal, že v našej hre bude viac uvoľnenosti, odviazanosti a volejbalovej drzosti. V našej hre to však nie je, čo je pre mňa sklamanie. V stredu nás čaká zápas domácej pôde a hoci prehrávame 1:3, všetko je stále otvorené a stále sa hrá."