Dvadsaťjednotka s ďalšou tesnou prehrou, v Česku nedokázala ani skórovať

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: futbalsfz.sk

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nestačila v stredajšom prípravnom zápase v Kroměříži na českých rovesníkov, ktorým podľahla 0:1.

Mladí Slováci tento rok odohrali už šesť prípravných stretnutí. V januári s portugalskou 20-kou remizovali 1:1, resp. 0:0, vo februári vyhrali nad Švajčiarskom 1:0 a v marci tesne dvakrát prehrali v Rakúsku 0:1 a doma so Slovinskom 1:2.

Generálku na kvalifikáciu ME 2015 absolvujú zverenci trénera Ivana Galáda koncom mája v Izraeli proti domácemu výberu. Slovensko odohrá prvé stretnutie eliminačného cyklu ME 2015 v Ettelbrücku proti Luxembursku (11. júna). V 3. kvalifikačnej skupine sú ešte súpermi Slovenska Holanďania, Škóti a Gruzínci.

V prvej šanci zápasu sa ocitli hostia, keď strelu Paura v 9. minúte český brankár Reichl horko-ťažko vyškriabal na roh. O tri minúty mohlo zahrmieť na opačnej strane ihriska, keď sa odrazená lopta dostala k Jiráskovi a jeho strelu bez prípravy Rusov len s námahou vyrazil na roh. V 17. minúte Vondráček hlavičkoval asi meter od slovenskej brány. Česi predvádzali priamočiarejší futbal ako ich súperi a v 21. minúte delili Vondráčka len centimetre od toho, aby hlavou otvoril skóre. Snaživejší zverenci Jakuba Dovalila sa napokon dočkali v 24. minúte - Jirásek otočil hru na Buchtu a po jeho prihrávke sa presadil Kunc, ktorý efektne preloboval Rusova.

Trojnásobné striedania oboch tímov po zmene strán značne rozbili hru a ubudli zaujímavé situácie pred bránami. Slováci sa síce v poli súperovi vyrovnali, ale pred gólmanom Reichlom boli naďalej neškodní. Naopak, v 72. minúte mohol striedajúci Haša zvýšiť náskok "levíčat", no jeho strelu brilantným zákrokom zneškodnil Hipp, ktorý len päť minút predtým nahradil medzi žrďami Rusova. V 79. minúte predviedol Haša sólový únik, pohral sa pred šestnástkou s dvomi brániacimi hráčmi, no jeho pokus letel nad bránu. V prestížnom susedskom derby sa zrodilo zaslúžené víťazstvo českého tímu, ktorý nepustil Galádovcov prakticky do žiadnej vyloženej šance.

Česko 21 - Slovensko 21 1:0 (1:0)
Gól: 24. Kunc. Rozhodca: Matějek (ČR), bez kariet, 1350 divákov.

Česko: Reichl - Buchta (46. Krátký), Jeřábek, Svozil, Hanousek (58. Jeleček) - Nesický, Habusta - Kunc (46. Tusjak), Jirásek (58. Kyndl), Končal (46. Mikula) - Vondráček (68. Haša)

Slovensko: Rusov (67. Hipp) - Lobotka (76. Ondrek), Ambra (46. Hudák), Gyömbér, Mazáň (46. Janec) - Hrošovský, Paur - Mészáros (46. Szabo), Bukata (76. Škvarka), Vojtuš - Oršula

Ivan Galád, tréner: "V predchádzajúcich zápasoch sme chválili herný prejav, teraz to nemôžeme urobiť, lebo nebol taký, aký si predstavujeme. Súper vyhral zaslúžene, strelil gól a mal ešte ďalšie príležitosti. My sme sa nepriblížili k tomu, čoho sme schopní."

Jakub Paur: "Ťažko sa hodnotí, prehrali sme. Do zápasu sme nevstúpili dobre a dostali sme nešťastný gól. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, ale nepodarilo sa nám skórovať, hoci sme mali šance. Každého to mrzí."