Svidník získal po sérii s Myjavou bronz, z kovu sa teší druhýkrát v histórii

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: svf.sk

MYJAVA - Bronzové medaily vo volejbalovej extralige mužov si vybojovali hráči Legend Watches Slávia Svidník. V sérii play-off na tri víťazstvá zdolali Spartak VKP Myjava na jeho palubovke 3:0 (22, 22, 29), v sérii triumfovali 3:1 a po druhý raz v klubovej histórii sa tešili zo vzácneho kovu. Zaujímavosťou je, že aj v roku 2011 im patril bronz po víťazstve nad Myjavou, vtedy však Svidníčania triumfovali ešte presvedčivejšie - 3:0 na zápasy.

Spartak VKP Myjava - Legend Watches Slávia Svidník 0:3 (-22, -22, -29) - konečný výsledok série 1:3, Svidníčania získali bronzové medaily
92 min, rozhodovali: Schimpl a Sarka, 250 divákov

Jaroslav Vlk (tréner Svidníka): "Sme radi, že to takto dopadlo. Začali sme sériu o bronz domácou prehrou, našťastie, v ďalších troch zápasoch sme už súperovi nedarovali ani set. Posledný zápas bol jednoznačne psychicky najťažší. V treťom sete to už nebolo ani tak o volejbalových schopnostiach, ako skôr o šťastí. Priklonilo sa k nám. Myslím si však, že sme bronz získali zaslúžene. Vyhrali sme základnú časť súťaže, v ktorej ešte nehrali Humenné a UNICEF. Tieto dva tímy sú z každej stránky niekde inde ako zvyšok družstiev. My sme dokázali, že sme hneď za nimi. Splnili sme to, s čím sme do súťaže vstupovali - získali sme medailu. Priznám sa, poškuľovali sme aj po finále, ale objektívne treba priznať, že sme naň ešte v tejto sezóne nedorástli. Opakujem, sme spokojní, šťastní. Cesta domov do Svidníka bude teraz dlhá, ale radostná.“