Ottawa a Montreal ponúkli bitkársku šou, rozhodcovia rozdali 256 trestných minút

Travis Moen a Chris NeilTravis Moen a Chris Neil Zdroj: SITA

OTTAWA - Hokejisti Ottawy zdolali v treťom štvrťfinálovom zápase play off Východnej konferencie NHL Montreal vysoko 6:1 a ujali sa v sérii vedenia 2:1. Senators rozhodli štyrmi gólmi v tretej tretine, v ktorej súperovi utiekli z 2:1 na konečných 6:1.

Jednoznačný priebeh záverečnej časti vyústil do množstva bitiek a rozhodcovia len v tejto pasáži rozdali 206 trestných minút, pričom deväť hráčov bolo vylúčených do konca zápasu. Celkovo udelili 256 trestných minút. Hráči Montrealu si odpykali 129 a Ottawy 127 minút.

Kapitán Ottawy Daniel Alfredsson musel duel dohrávať na poste obrancu, keďže tím nemal po vylúčeniach k dispozícii potrebný počet zadákov.

Útočník Senators Jean-Gabriel Pageau prišiel v zápase o zub, ale radoval sa aj z premiérového hetriku v NHL.