ONLINE z MS 2013: Slovensko - Rusko

Jaroslav Janus a Vladimír MihálikJaroslav Janus a Vladimír Mihálik Zdroj: SITA

HELSINKI - Slovenská hokejová reprezentácia sa na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji dostala do nepríjemnej situácie. Po štvrtej prehre, tentokrát s Ruskom si zverenci Vladimíra Vůjteka ešte viac skomplikovali postavenie v tabuľke a postup do štvrťfinále už nemajú vo vlastných rukách.

Slovensko - Rusko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 40. Radivojevič - 26. Radulov (Medvedev), 32. Kovaľčuk (Radulov, Tereščenko), 45. Denisov

Slovensko: Janus - Sekera, Mihálik, Sersen, Švarný, Jurčina, Vydarený - Radivojevič, Surový, Kopecký - Miklík, Kukumberg, Záborský - Šatan, Ölvecký, Hudáček - Haščák, Bližňák, Daňo

Rusko: Bryzgalov - Nikulin, Birjukov, Medvedev, Ťutin, Belov, Denisov -  Radulov, Tereščenko, Kovaľčuk - Moziakin, Popov, Perežogin - Kuznecov, Anisimov, Petrov - Soin, Svitov, Kokarev

ONLINE KOMENTÁR:

Tomáš Kopecký: "Hrali sme o 180 stupňov lepšie ako minulé zápasy. Tak treba hrať aj s Američanmi. Každá prehra bolí, ale mali sme dobrý začiatok a tak musíme vydržať celých 60 minút. Výkon bol z tých lepších. Treba si oddýchnuť a pripraviť sa na Američanov, tento rok nemajú také dobré mužstvo ako v minulosti. Musíme ich zdolať a potom môžeme kalkulovať."

Tomáš Surový: "Ofenzívna sila Ruska je veľmi veľká, nepodarilo sa nám to ustrážiť. S jedným gólom však nemôžeme vyhrávať. Mali sme hrať zo zabezpečenej obrany, herne to bolo celkom dobré. Uvidíme, čo sa stane proti USA. V závere už to bolo kŕčovite, chceli sme to silou pretlačiť. Chýba nám ľahkosť v ofenzíve, trápime sa v zakončení. Určite je tam psychická deka, ale treba sa sústrediť na Američanov."

Andrej Sekera: "Možno sme mali viac držať puk v ich tretine, s tým sme im robili problémy. Pri nahadzovaniach na mantinel sme totiž skôr trpeli. V závere sme nedokázali vystupňovať tlak, nehrali sme to pred bránkou, žiadne dorážanie, zavadzanie brankárovi. Veríme si aj proti Amerike, niekedy to však vyjde, niekedy nie."

Jaroslav Janus: "Mrzí ten smolný gól na 3:1, nejak sa to zvláštne odrazilo od ľadu. Treba ísť ďalej, ešte máme jeden zápas, aby sme to zvrátili. Určite treba dať hlavy hore. Celkovo sme si nebránili hráčov, tak ako sme si povedali. Aj mne viac vypadávali puky. Budeme bojovať až do konca. Proti silnejším tímom sa nám hrá lepšie."

Branko Radivojevič: "Výkon bol dobrý, ale s jedným gólom ťažko vyhrať. Je to škoda, trochu nám asi neprialo aj šťastie. Chýbala nám presnejšia streľba, aj v tom závere pri presilovke. Rusi si to postrážili. Určite by som môj gól vymenil za  nejaký bod. Potrebujeme vyhrať nad USA a potom čakať. Verím, že nás to naštartuje, zabodujeme s Američanmi a čakať, či sa ku nám prikloní šťastie."

- Je tu koniec, Slovensko prehráva s Ruskom 1:3 a štvrťfinálové brány sa mu ešte viac vzdialili. Zverenci trénera Vůjteka prehrali už štvrtý zápas na turnaji. Strely 24:23. Za najlepších hráčov vyhlásili Radivojeviča a Kovaľčuka.

59. min: Záverečný nápor slovenského tímu, stále hráme presilovku, ale je to stereotypné a bez streľby.

58. min: Prvá minúta početnej prevahy bez jedinej strely či šance. Rovnaký priebeh majú aj ďalšie sekundy, Rusi sa s prehľadom bránia.

56. min: Kovaľčuk si pri svojej snahe neustrážil hokejku a Sekeru zasiahol do tváre, presilová hra pre Slovensko, dokonca na 2+2 minúty.

55. min: Radivojevič je pri chuti, jeho strela spomedzi kruhov mierila tesne vedľa.

53. min: Perežogin sa vyrútil na Janusa, po blafáku trafil iba žrď.

52. min: Radulov spravil poriadny vietor v útočnej tretine, slovenskí hráči ho vôbec nedokážu odzbrojiť od puku.

51. min: Poriadna tlačenica pred Janusom, v bránkovisku ležia traja ruskí aj traja slovenskí hokejisti a rozhodcovia radšej prerušili hru.

50. min: Hráči v modrých dresoch sa ešte niečo snažia spraviť s vývojom duelu, lenže Rusko disciplinovane bráni a vyčkáva na brejky.

47. min: Rusi otupili nášu stúpajúcu aktivitu, pohľad na slovenskú striedačku vôbec nie je príjemný.

45. min: GÓL! "Zahrmelo" však na opačnej strane. Denisov iba nahodil puk smerom na Janusa a tomu puk prešiel nešťastne medzi betónmi do bránky - 1:3!

45. min: Záborský sa prvýkrát dostával do šance, obrancovia ho však pozorne strážili. Vzápätí strela Sekeru do Bryzgalova.

43. min: Zatiaľ viacero nepresností, Rusi možno trochu nervóznejší po inkasovanom góle.

42. min: Slovákom dodávajú sily fanúšikovia, ktorí skandujú "My chceme gól".

41. min: Hartwall Areena ma pred sebou záverečnú dvadsaťminútovku.

- V druhej časti sme videli tri góly, najviac samozrejme teší ten posledny, 15 sekúnd pred sirénou sme sa snáď vrátili do zápasu. Strely 18:18.

40. min: GÓÓÓL!!! Nikulin zaváhal na modrej čiare, puku sa zmocnil Radivojevič a svoje sólo zakončil perfektne do horného rohu - 1:2!

40. min: Eltiná formácia Ruska predvádza svoj kolotoč, až po minúte oslabenia sme prvýkrát odpálili puk cez všetky čiary.

39. min: Belov vystrelil nepríjemne od modrej čiary, následne Ölvecký fauloval a dostal dve minúty.

37. min: Rusi trochu ubrali "nohu z plynu", ale naďalej kontrolujú hru a nepúšťajú Slovákov k ničomu.

35. min: Presilovú hru sme našťastie prežili bez ujmy a máme možnosť zdramatizovať stretnutie v plnom počte.

34. min: Slováci nevedia kam skôr skočiť, absolútna dominancia Ruska na ľadovej ploche.

33. min: Navyše budeme hrať v oslabení, Švarný druhýkrát zamieril na trestnú lavicu.

32. min: GÓL! Tlak vrcholí druhým gólom. Radulov sa perfektne spoza branky natlačil pred Janusa, prenechal puk Kovaľčukovi a ten zvyšuje vedenie - 0:2!

32. min: Eltiný útok Ruska na ľade a to je okamžitá hrozba.

31. min: Po dlhom čase sme sa usadil pred Bryzgalovom, strelecký pokus však neprišiel.

30. min: Rusko pokračuje v ofenzívnej hre, Janus sa rozhodne nenudí a obrana má plné ruky práce.

29. min: Daňova skvelá práca a bojovnosť, v páde našiel Surového, ktorý z výbornej pozície netrafil bránku.

29. min: Rusov je plný ľad, v tejto fáze sa iba bránime.

28. min: Ožilo aj obecenstvo, ruskí priaznivci oslavujú presný zásah v slovenskej sieti.

26. min: GÓL! Radulov sa napokon dočkal, z ľavej strany vystrelil na bránku a puk cez výstroj Janusa doskackal až sa čiaru, využitá presilovka - 0:1!

26. min: Ruské obliehanie Janusa, Radulov opäť dorážal až na hranici pravidiel.

25. min: Kuznecov dokázal svoj talent a rýchlosť, v poslednom momente ho musel faulovať Švarný.

24. min: Kopecký predviedol dravosť v útočnej tretine, proti trojici sa nedokázal natlačiť až pred bránku.

23. min: Ruská aktivita v úvode druhej tretiny, hrá sa najmä pred Janusom.

22. min: Viac priestoru evidentne sedelo Rusom, najprv Popov a potom aj Ťutin poriadne pohrozili.

21. min: Prvá minúta sa odohrá 4 na 4, keďže Sersen a Radulov ešte zohrievajú trestné lavice.

- Gól v prvom dejstve nepadol, Slováci odolali úvodnému náporu a napokon sa aj osmelili do ofenzívy. Strely 11:6.

19. min: Radulov si robil priestor za Janusovou bránkou, obrana ho čisto odstavila. Ruský hokejista si niečo vybavoval so Sersenom a po vzájomnej potýčke ich rozhodca poslal schladiť na trestnú lavicu.

18. min: Skrytá strela Šatana ihneď po vhadzovaní, tesne minul.

17. min: Sledujeme vyrovnaný duel, zatiaľ sú hrdinami najmä brankári.

15. min: Pomerne vydarená presilová hra, ale na úvodný gól naďalej čakáme.

14. min: Radivojevič nastrelil puk pred bránku, teč od korčule skončil na žrdi.

14. min: Výborná kombinácia slovenského tímu v útočnom pásme, Sekerova strela narobila poriadne problémy Bryzgalovovi. Na teč číhal Kopecký.

13. min: Prvá presilovka pre Slovensko, Soin inkasoval dvojminútový trest za faul na Daňa.

12. min: Arénou znie "šajbu, šajbu".

11. min: Mihálik už je na ľade, ale stále sme pod tlakom a oslobodili sme sa iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Tréner Vůjtek si vzal oddychový čas, aby vyťažení hráči aspoň trochu nabrali sily, keďže nemohli striedať.

11. min: Druhá minúta bola oveľa nepríjemnejšia, Rusi nás zovierali a obstreľovali z každej pozície.

10. min: Prvú minútu sme prežili bez väčšieho vzruchu, Radulovova formácia sa nepresadila.

9. min: Rusko kombinuje pred Janusom, Popov sa dostával do šance, ale bol faulovaný. Mihálik ho zahákoval.

7. min: Švarného strelecký poikus sa snažil tečovať Surový, Bryzgalov chytá.

7. min: Radivojevič sa snažil zakončiť od pravého mantinelu, posunutá bránka pomohla ruskému tímu.

5. min: Šatan ponúkol šancu spoza bránky pre Ölveckého, ktorého strela z prvej vystrašila Bryzgalova.

4. min: Miklík sa snažil z väčšej vzdialenosti prekvapiť Bryzgalova, ten bol pozorný.

3. min: Rusi začali poriadnym náporom, ale prvý náznak slovenskej šance od Daňa

2. min: Začalo sa v poriadne ostrom tempe, prvé útočné snahy v réžii Ruska. Anisimov v prvej veľkej príležitosti, ale ušiel mu puk.

1. min: Vhadzovanie pre Rusko.

- Okrem "bitky" na ľade to asi bude aj súboj v hľadisku, kde je mnžostvo ruských fanúšikov. Nestratia sa však aní tí slovenskí, ktorých by malo byť v Helsinkách viac ako 500.

- Mužstvá sú nastúpené na modrých čiarach, v aréne znejú hymny. Slováci v modrých dresoch, Rusi v bielych.

- Slovenský tím sa doteraz stretol s ruským v 25 zápasoch, z ktorých 8 vyhral, 5 remizoval a 12 prehral so skóre 71:78.

- Vitajte pri onlne komentári zo zápasu Slovensko - Rusko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

• Zdroj: športky, ts