Hološko sa zapísal do histórie Besiktasu, strelil posledný gól na starom štadióne

Filip Hološko so spoluhráčmi z Besiktasu
Filip Hološko so spoluhráčmi z Besiktasu

ISTANBUL - Slovenskému futbalovému útočníkovi Filipovi Hološkovi (29) pôsobiacemu v tureckom klube Besiktas Istanbul sa dostane veľkej pocty, dres s jeho menom bude v klubovom múzeu.

Piešťanský rodák pečatil v 73. min zápasu proti Genclerbirligi svojím desiatym gólom v sezóne víťazstvo 3:0 v rámci 33. kola Süper Lig.

Zároveň to bol historicky posledný gól "čiernych orlov" na štadióne Inönü, ktorý po ročníku 2012/2013 čaká prestavba na jeden z najmodernejších stánkov v Európe.

"Nemuselo to zostať len pri jednom góle, pretože som mal ďalšie tri či štyri dobré šance. Som však rád aj za ten jeden," cituje Hološka portál fsagency.eu.

Slovenského reprezentanta pri schádzaní z ihriska v 83. min vyprevádzali fanúšikovia potleskom. "V tej chvíli som si ani neuvedomil, že to mohol byť posledný gól. Vedúci mužstva mi však pripomenul, aby som dres zo zápasu nedával nikomu, pretože pôjde do klubového múzea. Som rád, že moje meno bude našim verným fanúšikom pripomínať tento okamih," pokračoval Hološko.

Bývalý hráč Istanbul Büyüksehir Belediyesi a Maninsasporu dosiahol okrem 10 ligových gólov v tejto sezóne aj ďalšie dva presné zásahy v pohári.

"Sezónu sme rozohrali veľmi dobre, mužstvo malo našliapnuté a mne to sypalo. Potom sme však pokazili zopár domácich zápasov, ktoré ak by sme vyhrali, nemuseli by sme do posledných kôl bojovať o tretiu, respektíve druhú priečku. Naša pozícia by bola jasnejšia," dodal Hološko. 


Zdroj:
SITA, youtube
Foto:
facebook.com/Besiktas

DISKUSIA