Hrdý kapitán Lalkovič po dueli s Izraelom: Verím, že sme dobre pripravení

Milan Lalkovič
Milan Lalkovič

LONDÝN - Nový kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Milan Lalkovič (20) je presvedčený, že napriek tesnej prehre 0:1 v prípravnom stretnutí v Haife s izraelskými rovesníkmi je mužstvo pripravené na začiatok nového kvalifikačného cyklu o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Česka.

Pre oba tímy išlo o generálku pred júnovými súťažnými zápasmi. Zverenci trénera Ivana Galáda začnú účinkovanie v 3. skupine kvalifikácie 11. júna na luxemburskej pôde. Pre "staršie" mužstvo Izraela bol súboj so testom na záverečný turnaj ME, ktorý sami organizujú.

"Je dobré, že sme mali k dispozícii takého kvalitného súpera. Bol to náročný zápas, hralo sa hore-dolu, šance boli na oboch stranách. Žiaľ, my sme tie naše nepremenili, a preto sme prehrali. Hralo sa v horúcom počasí, takže sme dostali aj trochu do tela. Verím, že sme dobre pripravení, čo chceme ukázať už najbližšie v Luxembursku, kde sa už bude hrať o body," povedal krídelník pre stránku Football Service Agency, ktorá ho zastupuje.

Mladý Košičan už má skúsenosti s nosením kapitánskej pásky, na ihrisku je aj vodcom Chelsea do 21 rokov.

"Bol to pre mňa určitý záväzok, keď som sa dozvedel, že ju dostanem aj v reprezentácii. Chcem sa za túto príležitosť poďakovať, cítil som sa naozaj hrdý, že môžem viesť mužstvo ako kapitán," dodal Lalkovič, ktorý pri svojej kapitánskej premiére v národnom drese odohral celých 90 minút.


Zdroj:
SITA
Foto:
milanlalkovic.com

DISKUSIA