Tatar otváral skóre pri druhej výhre vo finále AHL, skórovali Jurčo aj Pánik

Tomáš Tatar v druhom finálovom zápaseTomáš Tatar v druhom finálovom zápase Zdroj: flickr.com

SYRACUSE - Hokejisti Grand Rapids zvíťazili aj v druhom finálovom stretnutí Calderovho pohára AHL na ľade tímu Syracuse Crunch, ktorý tentoraz zdolali 6:4.

Do streleckej listiny sa zapísali všetci traja Slováci. Skóre otvoril už v 5. minúte Tomáš Tatar. Do kabín išli tímy za stavu 1:2. Stredná časť priniesla šesťgólovú prestrelku, do ktorej prispeli Richard Pánik (v 31. minúte znižoval na 2:3) aj Tomáš Jurčo (v 33. minúte zvyšoval na 4:2). Domáci tím stiahol náskok a vyrovnal na 4:4, ale víťazný gól strelil v 39. minúte Pare a triumf Griffins podčiarkol v záverečnom dejstve Muršak.

Zo slovenského hľadiska pútala pozornosť aj situácia zo záveru stretnutia. Pri neúspešnej power play domácich sa Jurčo snažil do prázdnej bránky zasunúť puk, keď ho tvrdým bodyčekom zrazil k ľadu krajan Pánik. Útočníkovi Griffins pri náraze na zadný mantinel spadla prilba a len ťažko sa zdvíhal z ľadu, zatiaľčo Pánik inkasoval 2 minúty za narazenie na mantinel plus 10-minútový osobný trest. Situácia rezultovala aj v menšiu šarvátku.

Jurčo vyviazol zo stretu bez zranenia, okrem gólu zaznamenal aj jednu "mínusku" a na domáceho brankára vyslal päť striel. Tatar vystrelil trikrát a pridal jeden plusový bod, Pánik sa prezentoval štyrmi strelami a jedným plusovým bodom.

Hoci Griffins vedú 2:0, podľa Pánika ešte nie je o ničom rozhodnuté. "Som presvedčený, že vyhráme tri zápasy v rade a doma víťazstvom ukončíme sériu. Viem to. Poznám náš tím a viem, že sme toho schopní," vyslovil sa pre portál syracuse.com slovenský krídelník v službách Crunch.

Jeho tím vo finále vlastne obhajuje trofej, keďže farma Tampy Bay sa po minuloročnom zisku Calderovho pohára presťahovala z Norfolku do Syracuse a káder sa odvtedy príliš nezmenil.

Tretí duel je na programe v stredu 12. júna na ľade Grand Rapids. Hrá sa na štyri víťazstvá.

Syracuse Crunch - Grand Rapids Griffins 4:6 (1:2, 3:3, 0:1) - stav série 0:2
Richard Pánik (Syracuse) 1+0, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo (obaja Grand Rapids) po 1+0

• Zdroj: SITA, TASR, ts, športky