Pánik otváral skóre, Tatar vyrovnával: Grand Rapids vyhráva v sérii už 3:0

Richard Pánik (14) pred bránkou Grand RapidsRichard Pánik (14) pred bránkou Grand Rapids Zdroj: flickr.com

GRAND RAPIDS - Hokejistov Grand Rapids Griffins Tomáša Tatara a Tomáša Jurča delí so spoluhráčmi už iba jedno víťazstvo od zisku Calderovho pohára za triumf v zámorskej AHL. Griffins vyhrali tretí súboj finálovej série AHL nad Syracuse Crunch 4:2 a v sérii vedú 3:0.

Po dvoch domácich prehrách začalo Syracuse aktívne a prvýkrát sa v sérii dostalo do vedenia, keď sa presadil Richard Pánik. Pre martinského odchovanca to bol šiesty presný zásah v play off. V 23. min však vyrovnal Tatar a trinástym gólom vo vyraďovacej časti potvrdil svoju líderskú pozíciu v tabuľke strelcov. O necelé tri minúty už domáci viedli, ale hostia dokázali ešte v druhej tretine vyrovnať. V tretej dvadsaťminútovke mal veľkú šancu rozhodnúť Jurčo, ale neuspel. Necelých 5 minút pred koncom sa však presadil Muršak a potom skóroval ešte kapitán Griffins Hoggan.

Tomáša Tatara po zápase vyhlásili za tretiu hviezdu. Brankára Cedricka Desjardinsa ohrozil celkovo päťkrát. Tri strelecké pokusy mal Jurčo, rovnako aj Pánik, ktorý si pripísal dva mínusové body.

"Máme teraz oveľa lepšiu pozíciu ako súper. Syracuse sa už dlho nenachádzali v tejto pozícii. V play off prehrali len raz a valcovali počas celej sezóny. Hrali sme veľmi dobre. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať všetky tri zápasy. Nebolo to vôbec o šťastí. Myslím, že v ďalšom súboji budú Crunch ešte lepší a pokúsia sa niečo vymyslieť. Náš tím však hrá najlepšie, ako vie. V mužstve je výborná nálada," povedal podľa mlive.com Tomáš Tatar.

Grand Rapids - Syracuse 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) - stav série: 3:0
Góly: 23. Tatar, 25. Glendening, 56. Muršak, 58. Hoggan  - 11. Pánik, 30. Sexton

Viac o téme: Tatar Finále Pánik Ahl Jurčo Grand Rapids