Trenčín si v Európskej lige trúfa: Rád by sa stretol s hlučným súperom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín počas sústredenia v českých Svitavách odohrajú prípravné zápasy s Hradcom Králové a Jihlavou, chýbať im budú zranení, resp. rekonvalescenti Tomáš Brigant, Peter Čögley, Samuel Čentéš a Lukáš Ďuriška. Podľa pondelňajšej informácie na klubovom webe sa meno súpera v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 dozvedia Trenčania najpravdepodobnejšie v autobuse cestou na sústredenie.

Tréner Ľuboš Nosický bude mať k dispozícii 23 hráčov, ktorých už v pondelok vyzve Hradec Králové (18.00) a v stredu im bude súperom Jihlava (17.00).

"Rád by som sa stretol s atraktívnym súperom, ktorý má poriadne hlučných fanúšikov. Možno by to mohla byť Crvena Zvezda alebo niektorého z Poliakov," povedal pre astrencin.sk na margo súpera v EL Róbert Mazáň. Kouč Nosický by sa rád vyhol veľkému cestovaniu: "Môže to byť Sparta, alebo Liberec, prípadne niektorý z poľských alebo maďarských klubov. Rád by som bol, aby sme nemuseli veľa cestovať."

Jakub Holúbek a Aldo Baéz chcú to najlepšie, čo bude k dispozícii. Podľa klubového koeficientu UEFA to je ruský Rubin Kazaň. "Chceme sa porovnávať s najlepšími, preto chceme silného súpera. Nech to je aj Kazaň," komentoval Holúbek a Baéz dodal: "Kazaň alebo Utrecht. Chceme za súpera poriadne meno."

káder AS Trenčín na sústredenie vo Svitavách:

brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec

obrancovia: Daniel Bednárik, Matúš Bero, Ramón Da Silva, Peter Kleščík, Róbert Mazáň, Michal Ranko, Lukáš Skovajsa, Mário Tóth

stredopoliari: Carlos De Azevedo, Damián Bariš, Aldo Baéz, Gabriel Bezák, Marek Frimmel, Jakub Holúbek, Stanislav Lobotka, Peter Mazan, Patrik Mišák, Karol Mondek, Adam Morong, Matúš Opatovský, Samuel Štefánik

útočníci: Fanendo Adi, Tomáš Malec

program zápasov na sústredení vo Svitavách:

pondelok 24. júna: FK Hradec Králové - AS Trenčín (18.00, Svitavy)
streda 26. júna: FC Vysočina Jihlava - AS Trenčín (17.00, Svitavy)


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA