Podpísané. Lobotka smeruje z Trenčína do holandského veľkoklubu

Stanislav Lobotka z AS Trenčín a Milan Škriniar z FC ViOn Zlaté Moravce
Stanislav Lobotka z AS Trenčín a Milan Škriniar z FC ViOn Zlaté Moravce

TRENČÍN - Futbalový stredopoliar AS Trenčín Stanislav Lobotka (17) v nedeľu podpísal zmluvu so slávnym holandským veľkoklubom Ajax Amsterdam

Prestup slovenského mládežníckeho reprezentanta sa zrodil v rámci spolupráce medzi klubmi AS Trenčín a Ajax Amsterdam. Lobotka bol v holandskom tíme na stáži ešte v dorasteneckom veku, nedávno opäť zaujal trénera tohto mužstva Ronalda de Boera počas jeho návštevy na Slovensku.

Stanislav Lobotka je odchovancom tímu AS Trenčín, za prvé mužstvo odohral jeden a pol sezóny. Od budúceho ročníka bude členom kádra holandského majstra, ktorý má zaručené miesto v základnej skupine Ligy majstrov 2013/2014.

Lobotka odchádza na ročné hosťovanie s opciou na riadny transfer. "Poteší, že si ma vybrali. Dostávam šancu a to je pre mňa zaväzujúce. Musím však na sebe ešte veľa pracovať. Najskôr som bojoval o miesto v prvom tíme AS Trenčín, potom o postup do Európskej ligy a teraz mám pred sebou ďalšiu veľkú výzvu. Idem do veľkého klubu a chcem sa presadiť," povedal Lobotka a dodal: "Jediná vec ma mrzí. S chalanmi som si vybojoval Európsku ligu, ale nezahrám si v nej. Ajax však postúpil do Lige majstrov. Dúfam, že dostanem šancu."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA