Americký šampionát s prvým prekvapením: Obhajcovia zakopli s futbalovým trpaslíkom

Gabriel Torres z Panamy sa teší z gólu do siete Mexika na Gold Cupe, majstrovstvách strednej a severnej Ameriky.Gabriel Torres z Panamy sa teší z gólu do siete Mexika na Gold Cupe, majstrovstvách strednej a severnej Ameriky. Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Futbalové majstrovstvá Severnej a Strednej Ameriky začali nečakanú porážkou obhajcov titulu. Mexičania na úvod Zlatého pohára prehrali v Los Angeles s Panamou 1:2. V skupine A neuspela ani Kanada, ktorá podľahla Martiniku 0:1.

Mexičania prišli do Spojených štátov s túžbou získať trofej tretíkrát za sebou, ale v prvom zápase tvrdo narazili. Oba góly im strelil Gabriel Torres a favorit dokázal skórovať len v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy Marco Fabián vyrovnal na 1:1.

Martinik sa na Zlatý pohár dostal po desaťročnej odmlke a začal ho prekvapivým víťazstvom nad Kanadou. V tretej nadstavenej minúte ho strelou z diaľky zariadil tridsaťsedemročný Fabrice Reuperné.
Z troch základných skupín postúpia vždy najlepšie dvojice, do štvrťfinále sa dostanú aj dva celky z tretích miest.

Viac o téme: Mexiko Kanada Cup Panama Gold CONCACAF Martinik