Hamšíkov spoluhráč si má z čoho vyberať: O Cavaniho sa zaujíma PSG, ManCity aj Real

Cavani a Hamšík. Dvaja ostrostrelci z Neapolu
Cavani a Hamšík. Dvaja ostrostrelci z Neapolu

PARÍŽ - Športový riaditeľ francúzskeho futbalového klubu Paríž Saint-Germain Leonardo potvrdil pravdivosť medializovaných informácií o ponuke PSG pre taliansky SSC Neapol na prestup uruguajského útočníka Édinsona Cavaniho.

"Prezidentovi SSC Aureliovi De Laurentiisovi sme adresovali náš návrh, ktorý je podľa mojej mienky veľmi zaujímavý," cituje slová 43-ročného Brazílčana v štruktúrach PSG taliansky denník Il Mattino. Parížania sú údajne prvým záujemcom o služby 26-ročného Cavaniho, ktorý ponúkol 63 miliónov eur požadovaných De Laurentiisom. "Obidva kluby zostávajú v kontakte. V priebehu niekoľkých dní by mohlo dôjsť k posunu v rokovaniach," povedal Leonardo.

Počas víkendu sa objavili vo francúzskych i španielskych médiách informácie, podľa ktorých by mal parížsky klub predstaviť uruguajského zakončovateľa v utorok ako nového člena tímu. Samotný hráč by v novom pôsobisku údajne zarobil 10 miliónov ročne.

O Cavaniho, ktorý bol v SSC spoluhráčom slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka, sa zaujímal i vicemajster najvyššej anglickej súťaže z ročníka 2012/2013 Manchester City, FC Chelsea a španielsky Real Madrid. Cavani dal počas troch sezón v Neapole 102 gólov v 124 stretnutiach.


Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA